Zaklínač sice na kamarádíčkování moc není, víc než o lidi se zajímá o potvory, za něž by mu mohli ve městě s trochou štěstí vyplatit nějaký ten peníz. Přesto se kolem něj motají jisté osoby, s jejichž pomocí Sapkowski vytváří komplexní příběh. Některé postavy jsou zajímavé, další už méně. Pojďme se na tu chásku nemytou podívat.

Marigold

Zaklínačův přítel Marigold je potulný bard, který dokáže zpívat úplně o všem – o velkých bitvách, odvážných činech nebo o nemravných nevěstkách. Poslední téma je mu zvlášť blízké, svůj bohémský život si s oblibou zpříjemňuje s mladými děvčaty. Pokud nejsou holky povolené, koupí si nějakou v bordelu. Většinu svého skromného jmění, vydělaného hraním na loutnu, investuje do lidí. Je to zkrátka dobrák od kosti.

Yennefer

Drsná čarodějka. Nebere si servítky, její moc jí propůjčuje status obávané kouzelnice. Není radno stát jí v cestě, pár takových odvážlivců už vyšumělo do stratosféry. Pro takovou sílu však musela něco obětovat. Stejně jako většina dalších čarodějek, ani Yennefer není schopná přivést na svět potomka, což jí samozřejmě neskutečně štve. Mateřský pud saturuje vztahem k Ciri. Pro Geralta má slabost, je mezi nimi ale volnější vztah, takoví friends with benefits. Monogamie se holt v tomhle světě moc nenosí.

Ciri

Ciri byla Zaklínači přislíbena ještě než se stihla narodit, za což může neuváženost jejích rodičů. O této nešťastné situaci vypráví povídka Otázka ceny. Osud pohodlného života spanilé princezny v Cintře nahradila role žákyně pověstného Zaklínače. Má k ní otcovský vztah, je mu dcerou, kterou nikdy neměl. Spolu s Yennefer jí učí užitečným kouskům, tedy zaklínačskému řemeslu a magii, aby si v drsném světě dovedla poradit. Povedená rodinka.

Triss

Půvabná Triss je také čarodějka a také se občas peleší s Geraltem, což mimochodem rozčiluje Yennefer. Tyhle dvě dámy nikdy kamarádky nebudou, to je každému jasné. Zato s Ciri si výborně rozumí. Když je třeba spravit rozbitou hlavu, zlomená žebra nebo přeléčit rýmičku, používá své schopnosti léčitelky. Především je to ale pěkná kočka! Není divu, že na ní Yennefer tak žárlí.

A o čem bude příběh? Vše se odehrává na pozadí invaze Nilfgaardského císařství do Severních království. Válkou postižená země dozajista vytvoří perfektní kulisy pro zajímavé vyprávění. V dalších dějových liniích se v hlavní roli objeví např. Ciri, která nebyla dlouho k nalezení. Právě Ciri zřejmě zajímavě zamíchá kartami válkou zmítané země.

Mapa:

Zdroje:

zaklinac.wikia.com

Andrej Sapkowski: Zaklínač I. Poslední přání

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno