Letadlo se rozšlehalo o stromy tvrdé jako skála. Nějakou zvláštní shodou náhod jsem to přežil. Snažím se rychle vzpamatovat z šoku. Zkurvená zima! Měl bych se začít pohybovat, jinak ze mě bude kus ledu.

Pomalu se brodím sněhem. Nemám ani ponětí, kde jsem. V mohutných stromech hrozivě praská, jako kdyby se měli každou chvílí poroučet k zemi. Blížím se k mýtině. Náhle zjišťuju, že nejsem sám. Na zemi leží mrtvý sob. V rozšklebené ráně na jeho boku hrabe čenichem vlk. Krvavá morda mi nahání strach. Na chvíli jsem ztuhl. Zdá se však, že si mě ta bestie nevšimla. Pomalu obcházím mýtinu, mířím po svahu vzhůru.

Modlím se, abych nahoře našel úkryt. Slunce se topilo v rudém horizontu, jako zlaté oko podlité krví. Dlouho to nepotrvá a svět spolkne tma. Přidávám do kroku. Dostávám se nad úroveň stromů na mýtině. Nepřestávám se modlit. Udělal jsem posledních pár zoufalých kroků, když se přede mnou zjevila dřevěná stavba. Spadl ze mě strach. Odhaduju to na hlídkovou věž. Rychle stoupám po schodech. Zvědavost mě žene nahoru. Dveře byly otevřené, díky Bohu.

Uvnitř je tepleji. Skrz okna mě po tváři hladí poslední sluneční paprsky. Nádhera, ale krutá a neúprosná.V místnosti je krb. Snad najdu i nějaké dřevo. Prohledávám místnost. Otvírák na konzervy? Ten je mi k hovnu. Radši bych našel tu konzervu. Žaludek má stejný názor. Čokoládová tyčinka, to už je lepší. Staré noviny a dvě polínka. To se moc neohřeju. Nenašel jsem ale žádnou vodu. Vyndávám krabičku sirek. Mám jich zhruba patnáct. Musím být opatrný. Povedlo se. Oheň požírá třísky a já konečně cítím teplo. Venku se zatím setmělo. Ležím na posteli, víčka se klíží. Doufám, že se ještě probudím.

Hra: The Long Dark

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno