Virtuální realita hýbe světem. Konkurence je v této oblasti velká, což si koneckonců uvědomují i samotní vývojáři. V boji o zákazníky se tak nebojí tasit zbraně nejtvrdšího kalibru. Sony takovou zbraň představila dnes. Dámy a pánové, seznamte se s Playstation Flow!Pokud vás nebaví při hraní sedět či ležet a rádi byste se do hry aktivně zapojili, budete mít z nové technologie radost. Jak to funguje? Stačí zapauzovat hru v okamžiku, kdy se nacházíte pod vodní hladinou a odkráčet se speciálními brýlemi třeba do veřejného bazénu. Tam už si virtuální realitu můžete vychutnat plnými doušky!

Skvělý nápad, viďte? Škoda že zrovna dnes máme prvního dubna. Přestože jde pouze o aprílový žertík, ta představa není vůbec špatná. Pohyb v rámci virtuální reality je problém číslo jedna. Vývojáři stále nepřišli na kloudné řešení, použitelnost headsetů se tak omezuje na kokpitový typ her, jako je např. Elite: Dangerous. Tento vtípek tak podtrhává palčivost tohoto problému, který stále nikdo uspokojivě nevyřešil.
Ale ta představa je krásná. Prázdný plavecký bazén, brýle a The Last of Us. Dojít do bazénu by najednou nebyl takový problém, postava by se krásně vyrýsovala, že by i Michael Phelps mohl závidět. Jenže víte kolik to stojí, být hodinu o samotě v plaveckém bazénu?
Jak je však vidět ve videu, bazén není nezbytně nutný. Nějaké ty alternativy tu stále jsou. Podívejte se sami.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno