Edward Kenway, zbojník, námořník, děvkař a v neposlední řadě také assassin. Přidrzlý blonďák, jemuž je osud vlastního života u zadku. V očích pohodlnou lehkovážnost, v srdci touhu po slávě a v hrdle nekonečnou žízeň, kterou by neuhasil ani sud ohnivé pálenky. Rum je esencí jeho života, položil by za něj život. Ale ne svůj, na to se má moc rád. Cizími životy však tenhle dobrák nešetří, jen co je pravda. Taky vám to vrtá hlavou? Co je tohle za člověka? A jak se z něj sakra stal assassin?

Jak je vidět, Edward je pěkné kvítko. Jeho kariéra u námořnictva mu nevyšla. Protože ale miloval šumění slaného moře, věnoval se kormidlu i nadále, akorát jaksi trochu na vlastní pěst. Živnostenský list na to neměl, takže šlo o činnost mimo hranice zákona. Stal se z něj tvrďáckej pirát, který by pro pár zlaťáků pronásledoval každé, byť jen o dva uzly pomalejší, plavidlo. Srostlý se svou lodí se stává monstrem širého moře. Je jako uslintaná šelma. Naštvaná se štve za svou kořistí tak dlouho, dokud jí úplně neuštve.

Mořská nemoc je svinstvo, občas je třeba přistoupit k preventivním aktivitám. Práci na moři proto vyvažuje v hospodě na pláži jakéhosi zapomenutého ostrova. Společnost mu dělá pár smradlavých pirátů a několik cenově přijatelných kurtizánek. Edward je sice splachovací, ale pokud někdo pošpiní zbytky jeho cti, dobře mířenou ranou mu vyhodí čelist z pantů. Těmto situacím se však snaží předcházet. Raději si s korbelem v ruce v klidu užívá pohled na zářivé hvězdy utopené v černém moři.

K assassinskému kabátu přišel zcela náhodou, když se dostal do křížku s jedním nepříliš šikovným (pravděpodobně ožralým) zabijákem. Ukončil jeho bídný život a sebral jeho šaty, protože se mu zamlouval jejich střih. Moc se nedivte, víte kolik v osmnáctém století stály pořádné hadry? Že se tímto činem pasoval do role samozvaného assassina mu bylo vcelku jedno, hlavně že mu to docela slušně padlo.

A v tom je kouzlo tohoto zbídačelého bídáka. Jde totiž o docela normálního pohodáře, který si nepotrpí na formality. Nějaký řád vysmažených zabijáků je mu k smíchu, stejně jako jejich uniformita, úzkoprsý kodex a přehnaná poslušnost. Edward totiž už od malička nesnášel autority. Rozhodně by nebyl schopen podřídit se rozkazům sektářského náčelníka a s největší pravděpodobností by ho poslal do prdele.

Právě schopnost poslat někoho do prdele zoufale chyběla všem assassinům před ním (zatím i po něm, uvidíme, jak na tom bude Jacob Frye). Série se svou vážností rovnala Shakespearovým dramatům, až z toho jednomu bylo skoro do pláče. Osvěžení v podobě flegmouše Edwarda Kenwaye přišlo víc než vhod, přestože se na konci opět hrálo na vážnou strunu. Všímavému hráči pak neušlo, že film o uchlastaných pirátech, od fiktivního studia Abstergo Entertainment, se tak trochu rozchází s příběhem, kterého byl svědkem. Black Flag totiž působil překvapivě vyváženě a kompaktně. Na rovinu říkám, že by mi vůbec nevadilo, kdyby Ubisoft v pirátském dílu dal všem assasinům dovolenou (neplacenou).

Assassin nebo ne, je to vlastně úplně jedno, protože je to především pirát. Pirát jak se patří. Tak zdar, mořští vlci, nechť vaše hrdla nikdy nevyschnou!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno