Mezi nejzajímavější postavy videoherního světa se dnes zařadí jeden docela obyčejný smrtelník. Nemá ani jednu mechanickou paži ani další high-endová udělátka. Když si rozbije držku, teče mu červená a životním kopancům se stylově brání pomocí sarkasmu. Sem tam sice někoho odkrágluje, ale to se dá lovcům dávno zapomenutých pokladů odpustit. Dámy a přátelé, Indiana, teda pardon, Nathan Drake!

Nathan měl poměrně drsné dětství. Matka spáchala sebevraždu a otec ho poslal do dětského domova. Bylo mu tehdy teprve pět let. Ztráta obou rodičů se podepsala na jeho osobnosti. Citová deprivace vyústila v nedůvěru k ostatním lidem, těžké navazování vztahů a v neposlední řadě také absolutní pohrdání autoritami. Autority neposlouchá vůbec, rovnou je krmí železem ze svého samopalu. Alespoň v něčem je dobrý. Do toho stačí přimíchat lehký narcismus, sklony ke lžím a podvodům a prvotřídní treasure hunter je na světě.

Dobře, trochu to přeháním. On to nebude zas takový bandita. Těžké dětství překonal vcelku dobře, ani se z něj nestal starý mrzout, neschopný promluvit s opačným pohlavím. Cynismus je jeho primární zbraní. Umožňuje mu odklonit jakýkoliv problém mimo jeho oběžnou dráhu a vyhnout se tak černým myšlenkám. Sebevědomí mu rozhodně nechybí. Přidejte si k tomu dobrodružnou povahu a vznikne pořádně silný magnet na ženský.

Dobrodruh je Nathan prvotřídní. Všechny ty Facebooky a internety ho vůbec nezajímají. Mezi jeho sociální sítě patří staré hliněné tabulky, jeskynní malby a hieroglyfy v kobkách starých pyramid. Tam si čte tisíce let staré statusy dávno rozložených faraonů.

Profesí je bohém. Běhá si po světě, nespoutaný, vždy připraven jít o dům dál. Celý život nosí v malém báglu. Stále má potřebu něco objevovat. Je to takový životní styl. A je v tom docela dobrý. Našel by vaše ztracené klíče, knoflík, který vám během dne někde upadl, jehlu ve stodole sena, ba i mobilní signál v tunelu metra. Bohužel se mu velmi často stává, že vleze kam nemá. Následné konflikty řeší ručně, když přituhuje, sáhne po střelných zbraních. Šrámy, pohmožděniny, tržné rány a monokly patří tak nějak k jeho vizáži.

Stejně jako věhlasný Indy bude zřejmě do konce svého života běhat po nepřístupných jeskyních, kobkách, starých zříceninách a podobných nebezpečných místech. Minimálně do té doby, než ho nějaká mumie spolkne k večeři. Tak lovu zdar!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno