Vzhledem k tomu, že jsme tento měsíc oslavili sedmdesát let od konce války, měl by být postavou měsíce někdo, kdo se v boji proti nacismu osobně angažoval. Toto čestné místo by si zasloužilo hned několik postav z nedávné historie, např. odvážní výsadkáři Gabčík s Kubišem. Ani jeden z nich se však v žádné videohře neobjevil, takže je třeba vybrat někoho jiného. Někoho, kdo boji proti nacismu zasvětil celý svůj život. Někoho, kdo by se nevzdal, ani kdyby se Hitlerovi podařilo ve válce zvítězit. Dámy a pánové, přivítejte pana  Williama “B. J.” Blazkowicze.

Tenhle chudák se v poslední akci Wolfenstein: The New Order objevil v jakémsi alternativním vesmíru, kde se nacistům opravdu povedlo vyhrát. O to těžší úděl leží na jeho bedrech. Kdekdo by mohl zapochybovat o jeho šancích na úspěch. Copak může jeden šlachovitý partyzán uspět proti celé Třetí říši?

 Může vážení, může. Jednak jde o klasického amíka. Že vám nesedí jeho jméno? Tak to máte recht. Rodiče jsou polští přistěhovalci, matka židovka. O důvod víc udělat kariéru v americké armádě a nakopat prdel lidem, jejichž rozum, zaslepený pochybnou ideologií, velí strkat židy do plynových komor. Jako další ujištění vám musí postačit fakt, že už si dal k snídani pár stovek nácků. A kdo ví, možná jich bude i pár tisíc, protože zabíjení je zkrátka jeho denní chleba. Pokud snad ještě maličko váháte, vězte, že si na ten chleba osobně namazal i samotného führera. Ještě někdo pochybuje?

 

Zářezy na paži si nedělá, protože už předem počítal s tím, že těch bídáků pobije strašně moc, takže by mu vlastní tělo za chvíli nestačilo. Musel by pak řezat do svých bratrů ve zbrani, což se mu moc nechtělo. Jednak jich moc nezbylo a problém by se tak časem objevil znova. Navíc před nimi nechtěl vypadat jako narcistický psychopat, to dá rozum. Ptáte se, jak dokáže sám vzdorovat nejhorší válečné mašinérii na světě? Odpověď je jednoduchá – krev, slzy a pot. Už od malička se připravoval. Od rána do večera cvičil. Jeho kamarádi chodili na pivo, on si dal místo chlastu dvě stě kliků, tři sta dřepů a na závěr večera se pomiloval. Ne s přítelkyní, ale s boxovacím pytlem. Na holky nebyl čas. Dřina se ale vyplatila. Jeho nadprůměrná síla se vyznačuje např. tím, že v každé ruce unese minimálně jednu poloautomatickou pušku, případně lehčí kulomet. Dvojitá palebná síla z něj dělá továrnu na nebožtíky.

Nenechte se však mýlit jeho drsným zevnějškem. V jádru je to dobrý chlap co má koule na správném místě. Chlap s duší umělce. Samopal je mu štětcem. V nacistech vidí plechovku s barvou, zdi jsou pak vděčným plátnem, které poslušně vyčkává, až umělce políbí múza. Rudé olejomalby na zašlých stěnách jsou totiž pro zvířata okleštěná hákovým křížem tím jediným spravedlivým osudem. B. J. to ví, protože B. J. je dobrý chlap.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno