Vánoce jsou za rohem. Náš Ježíšek opět žije ve stínu Santa Clause, za což můžou především americké vánoční filmy a reklama na Coca-Colu. Děti jsou z toho celé zblbnuté. Dobrou zprávou tedy je, že naše dvě postavy měsíce poslaly Santu do pekla. Kdo jsou ti dva hrdinové? No přeci Sam a Max!

Proč dvě postavy? Důvodů je více. Spíše než o postavy jde o malé postavičky, takže nezaberou tolik místa, jako např. metrákový B. J. Blazkowicz. Zároveň by nebylo moudré sehrané duo oddělovat. Kde je první, tam je i druhý. Bez sebe nevydrží ani dvě minuty, stejně jako Tom a Jerry, Pat a Mat, Křemílek a Vochomůrka a další nerozlučné dvojice. A uznání si zaslouží oba dva.

Sam a Max, zvířecí detektivové na volné noze. Sam je pes. Po čtyřech ale nechodí. Na to je moc nóbl. To ostatně potvrzuje i jeho styl oblékání. Nejraději nosí modrý oblek, košili, širokou kravatu a na hlavě klóbrc. Na boty nezbyly chechtáky, práce detektiva holt moc nevynáší. Povahou je kliďas, klasický flegmatik. Nosí zbraň, ale používá jí jen velmi zřídka. Spory se snaží řešit spíše diplomatickou cestou. Zkrátka sympatické psisko.

Zato Max, to je jiná pohádka. Psychopatický zajíc je čistokrevné zvíře. Oblečení nenosí žádné, protože se tak cítí lépe. Kašle na nějaké zvyklosti. Co si o něm kdo myslí je mu úplně šumák. Jestli Sam ctí nějaké zásady slušného chování, Max všechna pravidla ignoruje a když může, tak i porušuje. Je o hodně menší než Sam. To ale neznamená, že nemá kuráž. Komunikace s lidmi není jeho silnou stránkou. Silné jsou jeho zuby. Nebojí se je použít. Často je agresivní, miluje rvačky. Kompenzuje si tak svou výšku. A že je co kompenzovat u takového mrňouse. Jasný napoleonský komplex.

Spolu tvoří sehranou dvojici. Jsou schopni vyřešit i zdánlivě neřešitelné případy. Jednou takhle hledali Yettiho. A víte vy co? Oni ho opravdu našli. Kdo tohle může říct? Jejich úspěšnost pramení z dokonalé spolupráce. Sam se umí šikovně zeptat a zjistit spoustu věcí. Max provokuje, fackuje, kouše, tahá za vlasy. Běžné donucovací praktiky. A ono to funguje.

Je pravda, že během vyšetřování nadělají poměrně velký binec, ale s tím se musí počítat. Jejich stoprocentní úspěšnost v hledání ztracených lidí/věcí a řešení podivuhodných záhad za to stojí.

Spolu se Samem a Maxem přeji všem veselé Vánoce a ještě veselejšího Silvestra!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno