Singleplayerová část GTA V je již dávno dohraná, heisty v online části také. Ke hře se sice sem tam vrátím, zvláště online pískoviště má velký potenciál k opakovanému hraní. Obsah jsem ale více či méně vyčerpal. Přichází tedy otázka, do čeho se pustit dál?

Podobných her moc není. Série Saints Row je na mě moc zběsilá. Chápu tu nadsázku, ale nejsem schopen u ní vydržet. Mám radši hry, které se snaží odrážet realitu, které jsou uvěřitelné. To samé platí pro další podobné tituly, např. Just Cause. Blížící se pokračování mě nechává chladným.

A pak mě napadlo, že bych se mohl vrátit zpět ke kořenům série GTA. Nikdy jsem pořádně nehrál třetí díl, tedy první 3D kousek. Bylo mi asi dvanáct let, když jsem hru prvně spatřil. V podstatě nastartovala fascinaci open-world hrami, s nimiž jsem se do té chvíle nesetkal. O tom se ale rozpovídám víc v nějakém retro článku. Hře jsem věnoval asi šest hodin a byl to zajímavý výlet do historie. Už se na ní ale nedokážu dívat tou rozmazanou optikou nadšeného dítěte. Bylo třeba posunout se o něco vpřed.

Vice City a San Andreas mám stále v živé paměti. Měl jsem ale obavy, že pro ně bude platit totéž, co pro trojku. Posunul jsem se proto až do roku 2008, kdy vyšel čtvrtý díl. Než jsem ale hru spustil, přemýšlel jsem, jak si zážitek z hraní trochu pozměnit, možná vylepšit. Komunita kolem hry je naštěstí velmi čilá. Existuje nespočet modifikací, s nimiž je možné změnit hru k nepoznání. Přemýšlel jsem o slavném IcEnhancer modu, což je v podstatě zcela nový grafický kabát pro tohoto staříka. Pak jsem ale objevil něco lepšího – Snow Mod.

Čtyřka se odehrává na podzim. Pokud do hry nainstalujete Snow Mod, naservíruje vám skvělou vánoční atmosféru. Sníh je všude, silnice nejsou pod vrstvou bílé peřiny vidět a pěkně to klouže! Okýnka aut jsou namrzlá a místo deště samozřejmě sněží, někdy tolik, že se vločky rozplývají na obrazovce. Šedivá stylizace hry navíc podtrhuje skvělou atmosféru.

Modifikace přináší zcela nový zážitek. Prožíváte sice ten samý příběh, ale vánoční nálada posouvá zážitek úplně jinam. Sluncem prozářené dopoledne vás přinutí sundat nohu z plynu a vychutnat si zasněžené Liberty City. Chybí snad už jen vánoční písničky od Elly Fitzgeraldové. Ono vlastně není vůbec těžké do hry vložit vlastní hudbu, koledy jsou v tomto více než vhodné. Na druhou stranu, noční projížďky za doprovodu výborných songů stanice Radio Broker také nejsou špatné.

Rozhodně stojí za to zkusit si tuhle skvělou modifikaci. Je to sice pěkná nálož dat (kolem 4 giga), ale za ten zážitek to stojí. A teď, necelé dva měsíce před Vánocemi, to platí dvojnásob. Každou chvíli by mělo nasněžit i v online verzi GTA V, takže rakety a granáty na chvíli vystřídají sněhové koule. Zkrátka Vánoce v klidu a míru!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno