Herních podcastů není nikdy dost. Hráči jsou líní, do čtení se jim moc nechce a tak si radši pustí do uší nějaké to povídání. Některé stránky dokonce své recenze poskytují také v audio verzi, ve snaze udržet si čtenáře. Písmo tak dostává slušnou nakládačku. Kdo ví, jak to s klasickými weby nakonec dopadne.

 Existuje nespočet zahraničních podcastů, jmenovitě např. Giant Bombcast – super věc na procvičení angličtiny. U nás je to horší, kvalitního povídání tu moc není. Můj výběr se točí kolem lidí, kteří se někdy ochomýtali (případně stále ochomýtají) kolem časopisu Level. Ostatně redakce Score v podstatě produkuje RePlay, na další tlachání o hrách asi nemají náladu, i když by bylo určitě zajímavé. Narážím na Hrej.cz a jejich hPod, jehož humor je velmi sympatický, dokonce návykový. Jirka Bigas, Jarda Möwald, Vojta Dřevíkovský a Zdeněk Princ tvoří skvělou formaci. Vzájemné doplňování ale i pošťuchování a rýpání zabaví každého hráče.

Druhý, neméně oblíbený podcast (nebo spíš vidcast?) je FightClub od kluků z Games.cz. Do notebooku zahleděný Petr Poláček, na mobilu závislý Martin Bach, bosý intelektuál Lukáš Grygar a vše zachraňující skvělý moderátor Pavel Dobrovský. Atmosféru oživují další členové redakce, zahloubaný Aleš Smutný, zapálený pisálek Honza Olejník a Blizzard promotér Adam Homola. Diváky nejvíce očekávanými hosty jsou samozřejmě respektovaná osobnost české herní scény, Dan Vávra a v neposlední řadě radikální vypravěč, řešitel záhady skříňky 88, Karel Drda.

Jako další podcast musím doporučit počin mého herního kolegy, hráče 0 ze stejnojmenného blogu. Strukturu pořadu dotáhl do skvělé podoby, nasadil např. znělky signalizující další téma. Herní témata, o nichž vypráví jsou aktuální a zajímavá, to vše doprovází fajn projev. Skvělý nápad je pouštění zajímavých songů z aktuálně hrané hry. Podcasty jsou dostupné zde: http://hrac0.webnode.cz/

Snad se objeví další zajímavé tlachání o hrách!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno