Hra Evolve přišla s velmi zajímavým a netradičním konceptem. Ani zajímavý námět na hru a obstojné zpracování však není zárukou úspěchu. Lovci a monstra se mezi sebou nějakou dobu řezali, ale po chvíli jako kdyby boj obě strany přestal bavit. Přestože se turtle Rock Studios nechali slyšet, že hru považují za úspěch, mezi hráči panoval jiný názor.

Jedna věc je počet prodaných kusů, věcí druhou je pak výsledná zábavnost a trvanlivost hry. Podobný příběh nedávno potkal např. multiplayerovou akci Division. Z obchodního hlediska se hře vedlo skvěle, nicméně hráči hru velmi rychle opouštěli po dohrání hlavního příběhu.

Evolve reaguje na pokles hráčů přechodem na free to play model. Hra je k dispozici na Steamu pro všechny zájemce zcela zdarma. Vstup grátis je samozřejmě vykoupen zpoplatněním prakticky všeho, na co lze ve hře narazit. Aktuálně to vypadá, že nová strategie funguje. Do hry naklusalo velké množství hráčů a na bojišti je tak konečně trochu živo. Otázkou však je, jak dlouho vysoká návštěvnost vydrží.

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=jimAVc5-d5k&width=800&height=435[/embedyt]   

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno