Udivujete se u nadpisu? Proč uvnitř? Řeč bude o druhém titulu od studia Playdead, o hře Inside. Hra začne zcela nevinně, ovšem to co se bude dít v průběhu celé hry a ještě týden po dohrání vaše hlava nebude chápat.

Ke hře jsem přistoupil jako čistý nepopsaný list. Před vydáním jsem ignoroval informace o ději a všechny náznaky k příběhu. Limbo 2 určitě nečekejte. Občasné styčné prvky se zde nachází, ale je jich opravdu minimum. Nejvíce podobný prvek těchto dvou jedinečných dobrodružství je stylizace, která je přesně jako u prvního Limba ponurá a šedá, i když ne tak temná jako právě v minulém dílku Playgroundu. Pastelové barvy se ve hře také občas objeví. Mně osobně se grafická stránka moc líbila a perfektně dotvářela atmosféru celého dobrodružství. A teď už pár slov k samotné hratelnosti.

inside-screenshot_1920.0.0

Hra je rozdělena do několika úrovní, mezi kterými budete moci přepínat po kompletním dokončení. Pokud jste už pár videí viděli, určitě jste si všimli, že se jedná o klasickou plošinovku s jednoduchými puzzly. Od logických hříček nečekejte velkou obtížnost, tak jako tomu bylo v některých chvílích právě v často zmiňovaném Limbu. Vaše mozkové zavity dostanou občas zabrat, ale ne déle než na pár minut. I to je jeden z faktů, který mluví pro velkolepost této hry. I když se hra tváří jako maličká, je svým tématem velká. 

Nebál bych se sám říct, že lepší plošinovku jsem zatím nehrál, není to herní revoluce. Je to hra, která vám vezme dech, spánek a zanechá ve vás rozporuplné pocity. To co dokázali lidi z Playdead se málokdy vidí. Jedná se o vybroušený herní klenot, který si musíte doslova prožít. I když trvá něco málo kolem 4 hodin a potenciál k opětovnému hraní je mizivý, pocity ze hry a myšlenky, které ukázala, ve vás zůstanou ještě hodně dlouho. Rozhodně povinnost pro každého, kdo se označuje za hráče! Moje přání na závěr zní: Víc takových her! Prosím! A jen taková malá rada na závěr: Sbírejte secrety, odměna je sladká.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=E0V2rPVQWfM&width=800&height=435[/embedyt]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno