Agent 47, hlavní postava herní série Hitman. Pokračování úspěšné značky studia IO Interactive letos útočí na naše harddisky ve vlnách v podobě jednotlivých epizod. Protože se o hře tento rok hodně mluví, je třeba si o plešounovi říct pár faktů. V článku se objeví informace prozrazující některé okolnosti ohledně příběhu, takže pokud si hodláte hry zahrát a poodkrýt zabijákovu minulost na vlastní pěst, neměli byste se do čtení pouštět.

Hned první informace o albínovi bude pro mnohé z vás velmi překvapivá. Agent 47 je klon! Není normálním týpkem jako většina smrtelníků pobíhajících po této planetě. Byl stvořen během genetických pokusů, jeho DNA je jakýsi koktail smíchaný ze vzorků od pěti různých lidí. Je známo, že osobnost člověka je do jisté míry dána dědičností, proto by asi bylo dobré říct pár věcí o těchto donátorech. Jde o bývalé vojáky sloužící ve francouzské legii. Později se věnovali kariéře zločince a nutno dodat, že úspěšně. Čtyřicet sedmička tak od svých tatínků podědil jisté předpoklady, které mu dozajista pomohly stát se nejúspěšnějším zabijákem na světě.

hitman-suit-gun-barcode-muffler

Nemůžeme však říct, že se o všechny jeho schopnosti postarala příroda, bohužel. Jeho tělo bylo ještě dlouho po narození vylepšováno biochemickým svinstvem. Díky tomu je tenhle sympaťák schopný hodně rychle utíkat, má citlivější smysly a nadprůměrnou sílu. Rozhodně by z něj byl skvělý sportovec. Jenže na to on moc nebyl. Věnoval se maximálně kick boxu a rozhodně ne s cílem vyhrát místní zápasnický turnaj. Spíše než na sport se soustředil na umění zabíjet lidi.

Zajímavé je, že nemá žádné jméno. Vzadu na hlavě má skvělou kérku v podobě čárové kódu a číselného označení. Číslice 640509-040147 nejsou nahodilé a o zabijákovi mnoho napoví. První část prozrazuje, kdy se narodil. Stalo se tak pátého září 1964. Na 52 let vypadá docela zachovale, co říkáte? Druhé číslo označuje sérii klonů a pořadí, v jakém byl naklonován. Jde tedy o 47 klon čtvrté série. To nám těch hitmanů po světě běhá docela dost, nemyslíte?

Jako malý kluk prožil poměrně traumatické dětství. Vyrůstal bez mateřské lásky, chyběl mu mužský vzor a byl hodně šikanovaný. Vždy si musel poradit sám. Šikanujícího agresora tak jednoho dne našli bez známky života s hlavou v záchodové míse. Řešení problémů pomocí násilí se tak nějak stalo jeho životním stylem. Vydělával si takhle jako nájemný vrah na volné noze, než si ho všimla profesionální agentura. Zde se poprvé setkal s Dianou Burnwood. To už ale zacházíme příliš daleko.

Albín je blázen do zbraní všeho druhu. Už jeho prázdné ruce jsou smrtelné, představte si, co potom musí umět se škrtící strunou. Nevyhýbá se ani střelným zbraním. Krom odstřelovačské pušky u sebe nosí variaci na klasický Colt M1911, tzv. SilverBaller a pro jistotu rovnou dvě. Umí to s nimi i potichu, stačí našroubovat tlumič. Pak už není slyšet nic, jenom tiché škytání a padající těla. Vydělané peníze utratí za nové zbraně, drahé obleky, červené kravaty a opalovací krémy. Mrtvolně bílá kůže je alergická na sluníčko. Stačí pár minut a je červený jak rak. Používá krémy s vysokým ochranným faktorem, hlavně na hlavu.

hitman_by_angelpop

Agent 47 není ten typ, s kterým byste chtěli jít chlastat do hospody. Moc toho nenamluví a v podstatě nehne ani brvou. Emocím se zcela vyhýbá. Zato ale skvěle umí splynout s davem a vcítit se do jakékoliv role, což se hodí při během snahy infiltrovat nepřátelské prostředí. Je to zkrátka čistokrevný samotář. Přátelé žádné nemá, vlastně ani mít nemůže a nechce, protože by je vystavoval nebezpečí smrti. To je holt život zabijáka. Zabíjí, aby žil. Žije, aby zabíjel.

Přejeme bezejmennému zabijákovi šťastné pořízení při dalších misích a možná taky trochu toho klidu. Přeci jenom se už blíží do důchodového věku. Doufejme, že řádně platil sociální pojištění a bude o něj postaráno, až už nebude mít sílu zvednout svojí pušku.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno