Pokračování veleúspěšné série z mafiánského prostředí nám velmi brzy nabídne akční dobrodružství plné upilovaných brokovnic, řvoucích motorů amerických veteránů, rasové nerovnosti a silnou dávku násilí. Určitě se mnou budete souhlasit, že jde o nabídku, která se neodmítá.

Je smutné, že velká část fanoušků série hru předem odsoudila k záhubě. Ještě smutnější je důvod, který je k tomu dovedl. Že si autoři dovolili posunout sérii trochu dál od pomačkaných obleků a zmuchlaných klobouků, to je pro mnoho hráčů záminka k tomu, aby hru a priori zcela zavrhli. Pro mě osobně je třetí Mafia nejočekávanější hrou tohoto roku. Kašlu na odkaz a historické kořeny položené českými vývojáři. Je třeba se někam posunout, aby bylo možné se třeba zase někdy vrátit. Ulpívání na jednom místě/době pro herní série rozhodně není zdravé a vývojáři to moc dobře vědí. Organizovaný zločin konce šedesátých let navíc nabízí skvělý prostor pro vyprávění příběhu. Dokonce mi nevadí, že budu hrát za machoidního Lincolna Claye, pro něhož je násilí přirozenou součástí každodenního života. Když jsem přežil hru v kůži čtrnáctileté puberťačky, přežiju i tohle.

2916821-mafiaiii_trailer_03

Dosud jsme mohli vidět hned několik gameplay videí. Dostatek pro to, abychom si utvořili uspokojivý obrázek o tom, jaká hra bude. Vypadá to, že milovníci starých amerik budou vrnět blahem, protože ve hře si budou moct povozit zadek v opravdu zajímavých (a žíznivých) kouscích. Jízda městem na mě působila velmi dobře a už teď je mi jasné, že korzování v ulicích New Bordeaux bude, stejně jako v minulých dílech, oblíbenou aktivitou jak zabít čas. Gunplay také vypadá velmi slibně. Střelba působí velmi věrně a jenom pozorování hry ve mně zanechávalo pocit uspokojení. Na hře lze samozřejmě stále pozorovat nedostatky. Např. umělá inteligence nepřátel je sofistikovaná asi jako záchodový automat na ubrousky. Pevně však věřím, že se vývojářům podaří hru doladit a my dostaneme stoprocentní produkt.

Jsem velmi zvědavý, jak bude nakonec fungovat samotné zabírání podniků a konkurenční boj s dalšími gangy. Na mysl mi přišel starší titul z mafiánského prostředí – Godfather 2. Vyhrožování majitelům podniků, demolice zboží a následné vybírání výpalného a nejrůznějších bonusů spojených s kontrolou několika podobných byznysů mě tenkrát hodně bavilo, i když hra graficky nevypadala nejlíp. Potyčky s konkurenčními gangy a zabírání nových oblastí byly napínavé, a pokud člověk chvíli nedával pozor, mohl přijít o své dříve získané obchody. K tomu si připočtěte možnost komandovat své „vojáky” a o zábavu bylo postaráno. Dobře, příběh stál za starou bačkoru, ale pokud člověk tento fakt překousl, dostal skvělý herní zážitek. EA Redwood Shores sice od recenzentů neposbírali kladné recenze, ale hráči se dle mého názoru náramně bavili. Uvidíme, jak budou vývojáři z Hangar 13 opisovat. Inspirace je tu dost.

Jak jsem už řekl, Mafia III je pro mě hrou, na níž se letos těším nejvíc. Přebíjí i pokračování Watch Dogs, No Man‘s Sky, Batlfield z první světové a dokonce i srdeční záležitost – South Park. Snad všechno klapne. Zatím má hra našlápnuto skvěle.

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=UWOH_1tfG9M&width=800&height=435[/embedyt]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno