Jelikož mám konečně po státnicích, mohl jsem se v letních měsících s čistým svědomím pustit do nějaké té hry. Jsem hodně vybíravý a jen tak něco si nenainstaluju, proto mi vybírání chvíli trvalo. Co vám tedy doporučím?

Jako první gamesu jsem vybral detektivku L. A. Noire. Hra mě baví i přes to, že na kriminálky moc nejsem. Hra má sice hodně nedostatků (prázdný svět, absence vedlejších aktivit, umělá inteligence), ale její příběh, proces vyšetřování jednotlivých případů a zpracování Los Angeles čtyřicátých let vychylují jazýčky vah pozitivním směrem. Hra vyšla na PC v roce 2011, což je na ní hodně znát. Za těch pět let rychle zestárla. A to je další důvod, proč zakusit chleba detektiva L.A.P.D. Pusťte se včas do hraní, dokud ještě hra alespoň trochu vypadá k světu.

Pokud máte doma partnera nebo partnerku, kteří si musí číst nebo luštit křížovky, zatímco vy paříte, a je vám jich trochu líto, je na čase oprášit záložní gamepad a zkusit něco společně. Pro tyto účely skvěle poslouží animovaná rubačka Castle Crashers. Ovládání je jednoduché, avšak vaše prsty dostanou pořádně zabrat. Hra sice nevyžaduje kdovíjaké soustředění, zato je třeba velmi rychle mačkat tlačítka pro efektivní masakrování nepřátel. Pestrobarevné zpracování zaručuje hře odolnost vůči stárnutí, takže vypadá stále skvěle. Dokonce je i velmi vtipná, společně se hodně nasmějete.

1280x720_dsL9Ms

No a pokud máte hodně, jako že HODNĚ času, je načase nainstalovat Zaklínače. Stejně jako David, i já musím tenhle kousek doporučit. Když jsem se vydal s Geraltem do světa uslintaných potvor poprvé, nadšení z hraní velmi rychle opadlo. Nějak se mi tehdy šedovlasý dědula nedostal pod kůži. Zkusil jsem nyní dát hře druhou šanci a musím říct, že jsem z ní naprosto unesen. Už jenom cválání skrze věrně zpracované lesy, které se velmi podobají těm českým, dokazuje, že hra je mistrovským dílem. Povinností pro všechny, kteří to s hraním myslí vážně.

Nezapomeňte se taky občas podívat ven, nabrat kyslík, trochu sluníčka, trochu se napít chlorované vody na koupališti. První měsíc prázdnin je totiž nenávratně pryč, tak ať si je stihnete pořádně užít.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno