Posledně jsme si tak trochu posvítili na hru od SNK Playmore s názvem Samurai Shodown 2. Dnes zabrouzdáme stejným směrem a vydáme se po stopách jedné z nejlepších akčních sérií od stejné firmy. Nepůjde o nic menšího, než právě o sérii Metal Slug. Poprvé jsme se s ní mohli v našich končinách setkat na coin-opových automatech a samozřejmě také na u nás nepříliš známé konzolce SNK Neo-Geo.

Příběh celé herní série se točí okolo party vojáků z komanda Peregrine Falcon Squad. Tahle partička drsňáků, pod velením Marca Rossiho a Tarmy Rovinga, se snaží zachránit svět nejprve od útlaků zlovolné rebelské armády, poté se zapojí do bojů proti mimozemské invazi a nakonec změří své síly se zombíky, kteří jim nedají nic zadarmo. To ostatně žádná z nepřátelských skupin. Aby na to nebyli naši dva vojáčci sami, do nových dílů si s sebou přitáhli další kumpány, aby se síly alespoň trošku vyrovnaly.

Do dnešního dne existuje sedm regulérních pokračování této 2D “run and gun” série. V každé jednotlivé hře musíte projít cca šesti rozsáhlými levely. Výjimku tvořily pouze Metal Slug 3 a Metal Slug 5, které měly po pěti levelech a také poslední Metal Slug 7, který disponoval levely sedmi. Přitom každý z levelů měl svoje nezaměnitelné kouzlo a rozhodně se nestalo, že by vás hra nechala projít stejné lokace více než jednou. Což se díky bohu opakovalo až do posledního dílu. Pokud se podíváte na okolní obrázky, jistě mi dáte za pravdu.

mes4

Svižná cartoonová grafika, která hru poháněla, byla skvělá na pohled a samozřejmě i maximálně funkční a přehledná. Jelikož šlo o opravdu frenetickou střílečku, málo kdy se stalo, že by hra byla nepřehlednou. I zde totiž platilo, že pokud se hru krok po kroku naučíte, dokážete poté vykouzlit takové akční peklo, až oči přecházejí. Nikdy to však nebylo na úkor zábavy. Osobně dávám Metal Slug za příklad mnoha lidem, kteří touží po bezmyšlenkovité zábavě a zároveň mají rádi výzvy. I v rovině obtížnosti totiž Metal Slug vynikal. Nováčky nemilosrdně trestal, ostřílené hráče pak odměnil.

Zábava se znásobila tehdy, když jste si hru zahráli spolu s kamarádem. K tomu se také váže ještě jedna vlastnost, která Metal Slug od začátku zdobila. Byly to ovladatelné stroje. V průběhu jednotlivých misí jste mohli osedlat tank Metal Slug (podle kterého je hra nazvaná) a další dopravní prostředky, jako jsou motorky, ponorky, roboty, velbloudy a mnohé další. Rozšířila se tím palebná síla i rozsah střelby. A to bylo samozřejmě potřeba. Kromě obyčejných pěšáků na vás totiž čas od času vyběhl jeden z obřích bossů a pořádně vám zatopil.

mes3

Osobně jsem člověk, který vyrůstal na podobných hrách. Takové hry totiž představovaly jednoduše uchopitelnou zábavu, která dokázala zabavit na dlouhé hodiny. Pokud ve hrách, jako je Metal Slug nebo Contra, člověk exceloval, mohl se před kamarády předvést, jakéže mistrovství se v něm skrývá. Metal Slug za poslední léta vyšel snad na všechny myslitelné platformy, takže není problém si jej zahrát i na dnešních mašinkách typu PS4 nebo XONE. V neposlední řadě musím celou sérii doporučit a vám nedotčeným dvakrát tolik. Je to čistá zábava, která se jen tak neomrzí. Tečka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno