Jsem jedním z těch fanoušků, kteří nemají moc rádi změny u svých oblíbených značek. Jenže jednou za čas opravdu změna neuškodí. Dnes se proto spolu podíváme na Call of Duty, sérii stříleček, které mám osobně hodně rád. A že by této značce prospěla nějaká ta změna, s tím si troufám říci, že bude většina z vás souhlasit.

Před několika lety se hráčská obec pustila do velkých herních jmen, aby už konečně opustili nudné vody “druhé světové” a uvedli nás do konfliktu nového. Takže někdy v roce 2007 (vím, že to byl listopad) vychází první z vlaštovek, která definovala budoucí směr, kterým se tehdejší FPS scéna začala ubírat. Nešlo o nic jiného, než o hru CoD: Modern Warfare, později vyhlášenou coby hru roku 2007.

mow1

Dnes jsme svědky něčeho podobného. Jenže hráčská obec chce zpět do minulosti a nejlépe opět zabrousit na bojiště oné proklínané “druhé světové”. Proč? Inu odpověď není jednoduchá a tak se budeme muset spokojit s prostým konstatováním, že hráč je přesycen moderním konfliktem a rád by opět prožil něco, co se alespoň trochu opírá o jakési historické reálie. Nedivím se tomu, i já jsem jeden z těchto rýpalů.

Letos se s CoDkem ještě na historická bojiště nepodíváme, ovšem v budoucnu se situace jistojistě změní. Už v minulém týdnu se totiž skloňovalo, že by příští díl vrátil sérii do Vietnamu. A to by panečku mohla být jízda (hlavně když si vybavím perfektní World at War). Nicméně pokud zrovna neholdujete moderním konfliktům budoucnosti, asi vám nezbude, než sáhnout ke konkurenci (zde hlavně Battlefield 1).

mow2

Aktuální díl s podtitulem Infinite Warfare měl nejhorší přijetí fanoušky v historii série. Přesto si troufám tvrdit, že CoD i letos Battlefield 1, co se počtů prodaných kusů týče, rozhodně předhoní. Pro letošní CoDko hovoří ještě jeden podstatný fakt, pokud si totiž zakoupíte některou z prémiových verzí (ano, jsem to já, kdo je kupuje pravidelně), dostanete bonus v podobě remasteru Modern Warfare (hra roku 2007).

Když už jsme u toho prorokování, měli bychom oslovit i vás čtenáře, kteří zabrousí na náš web. Které období lidských dějin byste rádi viděli zpracové právě v sérii Call of Duty ? Vrátili byste se raději zpět do minulosti nebo má jít CoDko stále tou stejnou cestou do budoucnosti ? Nejste už taky trošku přejezení moderními konflikty ? Napište nám do komentářů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno