Minulé dva víkendy měli, ať už vybraní jedinci, posléze pak zbytek světa, možnost vyzkoušet si multiplayerovou ochutnávku z nového dílu oblíbené fps Call of Duty. Ta aktuálně nese přídomek Infinite Warfare a přenese nás do daleké budoucnosti, kdy lidstvo kolonizuje další planety. Jaké jsou mé dojmy z toho, co jsem měl možnost vyzkoušet, si můžete přečíst v odstavečcích níže.

Kdo je fanouškem CoDka, jistě mi dá za pravdu, že zdejší multiplayer je extrémně rychlou záležitostí. Nejinak je tomu i u aktuálního dílu a mnohem více zde platí pravidlo o tom, že spíše dvakrát střílej a teprve pak se dívej. Smrt zde není nijak penalizována a vy máte možnost si užívat pouze ono střílení do další hráčů z celého světa. No, u slova “užívat” bych se raději na chvilku zastavil. Pro mnohé to totiž bude znamenat, rychle umírat nebo rychle frustrovat.

V betě byly k dispozici tři mapy, které doplnila ještě dodatečně jedna navíc. Na nich jsme mohli vyzkoušet 5 multiplayerových modů. Tedy docela povedené hřiště pro odzkoušení všech vychytávek, které Infinite Warfare nabízí. Hlavně tedy novinky ve formě obleků, který postavě propůjčí určitou abilitu, nebo spíše specifickou výhodu. Rozepisovat se o zbraních nebo prostředích nemá cenu. Snad jen tolik, že vypadají skvěle a proti GHOSTS, což byl poslední díl od Infinity Ward, jsou daleko přehlednější.

ifw2

Níže naleznete video, které vám ukáže mé první kroky ve hře. Docela dobře tedy demonstruje to, co čeká na každého hráče, který nové CoDko uchopí do svých ruk. První reakce budou takové, že jde o chaos s velmi rychlým počtem úmrtí na vašem kontě. U CoD tedy vůbec nic nového. Obzvláště pro fanoušky, kteří hráli poslední dva díly (Advanced Warfare a Black Ops 3). Stejné je to pak i s pohyby. Opět se vrací běh po zdech a jetpack na zádech.

Frenetická zábava tedy může začít. Jenže tato zábava zřejmě nebude pro každého. Malinko se obávám, zdalipak si tvůrci pod sebou neuřežou větev, protože multiplayer pro mne zatím nepřinesl nic nového. Dostávám vše, na co jsem zvyklý z posledních dílů s minimem inovativních prvků. Což je popravdě dost málo. Někomu navíc nemusí sednout CoDkovská hratelnost a může i díky tomu nové CoDko opomenout.

V podstatě tedy říkám, pokud jste dlouholetými fanoušky série, budete v Infinite Warfare jako doma. Na druhou stranu se budete také cítit trochu podvedeni, jelikož také nedostanete žádnou nadstavbu, alespoň co se multiplayeru týká. Letos se poprvé asi nenechám ovlivnit slovy vývojářů a Infinite Warfare si nekoupím v první vlně. Vy byste měli uvažovat podobně.

Video z bety Infinite warfare

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=yFp6u8UcCag&width=800&height=435[/embedyt]

2 KOMENTÁŘE

  1. Přidám moje dojmy. Po třech minutách jsem zjistil, že jsem na tohle už opravdu asi starej 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno