Na Kickstarteru se neprosadil další z řady herních projektů. Protentokrát ale příběh nekončí. Autoři hry Project Automata neházejí flintu do žita a budou nadále pokračovat ve vývoji svojí prvotiny.

Z původně plánovaných sto padesáti tisíc dolarů se povedlo vybrat pouze necelých dvanáct tisíc od tří set devadesáti backerů. Bez většího zájmů velkých médií se projekt studia přesouvá na Steam Greenlight, kde bude pracovat zejména na budování komunity, která by měla pomoci s financováním dalšího vývoje.

Co je Project Automata?

Všichni fanoušci Transport Tycoonu a jeho následovníků by měli zpozornět. Cílem PA je budování industriálního impéria. Aby vybočila ze zavedených kolejí, trochu hra obměnila mechanizmy. Především se klade důraz na celkový řetězec výroby. Krom pronajímání, stavby a upgradování továren se musí zajišťovat i přeprava a výsledný prodej. Každá továrna, důl nebo dílna může distribuovat do omezeného počtu dalších zařízení se stejně omezeným počtem transportní kapacity. Jde tak o co nejlepší optimalizaci výrobního procesu.

Veškeré akce samozřejmě budou mít vliv na okolí. Ať už by se tyto vlivy měly projevit na životním prostředí, nebo na růstu měst. Dobře “živené” město samozřejmě pěkně poroste. Jak co do rozlohy, tak i počtu obyvatel. Zvyšuje se poptávka po větším množství zboží, dalších produktech. Nezbývá, než nadále rozšiřovat své industriální impérium a hromadit víc a víc peněz, investovat, budovat..

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=8yPTYmou040&width=800&height=435[/embedyt]

Vyhlídky do blízké budoucnosti.

V první řadě se Dapper Penguin Studio snaží protlačit na Steam Greenlight, to by měl být další pomyslný odrazový můstek pro vývoj hry. Výhodou vývojářů je, že mají zdarma k dispozici hratelnou Alfa verzi, ve které si již můžete všechny zásadní principy osahat. Do budoucna mají samozřejmě autoři se hrou plno plánů a vývoji hry by pomohlo zejména více povědomí v herní komunitě. Mě zaujali a i přes nepovedenou Kickstarter kampaň a mají nadále mojí podporu.

zdroj: projectautomata.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno