Určitě si každý z vás vzpomene na rozpačité oznámení titulu Steep. Všichni čekali tu obří věc na konec celé tiskovky Ubisoftu, z níž se nakonec vyklubal komplexní balík zimních sportů. Musím se přiznat, že i já jsem byl zklamán. Po zážitku z loňské konference jsem čekal něco opravdu velkého, moje nadšení do nové značky nebylo zvlášť velké a spíš jsem hru doposud přehlížel.  Až nedávno jsem se dozvěděl, že se na nás valí otevřená beta. Jelikož jsem velký snowboardový nadšenec a zima už nám klepe na dveře, byl jsem naštěstí v ideálním rozpoložení na zimní radovánky.

Hned ze začátku musím říct, že novinka nijak nenavazuje SSX. Samozřejmě se stále jedná o arkádu, ale už né v takovém měřítku. Sportovec prostě už neudělá trojitý backflip jako by se nechumelilo. Steep se snaží představit čtveřici populárních sportů v otevřeném světě. Alpské svahy lze sjíždět na snowboardu, na lyžích, k tomu se můžete proletět padákem nebo v tolik populárním wingsuitu. Pokud byste se chtěli zastavit a užít si krásná zimní panoramata, i to je možné. Ve hře můžete hodit sjezdařské náčiní na záda a v klidu se projít po sněžných pláních. Steep nabízí i velkou škálu oblečků a všelijakých doplňků pro vašeho jezdce. Je libo jiný snowboard nebo lyže? Není problém. Vyhrajte závod a za vydělanou herní měnu si pořiďte vše podle dnešních trendů.

hero

Je důležité podoktnout, že vás hra nikam netlačí. Můžete plnit rádoby příběhové mise, ty však bohužel moc příběhové nejsou. Steep se snaží přenést atmosféru prostřednictvím každé virtuální sněžné vločky. Pocit výjimečnosti dodává i first person kamera pod označením GoPro pohled. Příběhové mise nejsou to jediné, co ve hře najdete. Na svazích objevíte také výzvy, kdy jednou půjde o skóre a po druhé se bude jednat o klasický závod, nebo freestyle. Vaše snažení bude odměňováno líbezným pohledem do leaderboardu. To správné koření přidává i perzistentní online režim, v němž potkáte ostatní hráče na mapě, nebo vytvoříte neohroženou skupinu čtyř riderů a podmaníte si celé Alpy!

Můj největší problém byl s ovládáním. Působí na mě zatím dost těžkopádně, hlavně co se interaktivní mapy týče. Berme v potaz, že jde o betu a vývojáři vše do plné verze opraví. Grafika jako celek působí fantasticky, občas má však svá hluchá místa v podobě neostrých textur. Celý zážitek vylepšuje hudba, o níž se nebojím říct, že skvěle vystihuje atmosféru freeridu!

maxresdefault

Na závěr se sluší říct, že tu máme velmi povedený mix arkády a simulace. Sice nepřekypuje obsahem, nabízí aůe vynikající atmosféru. Už od prvního spuštění je jasné, že titul cílí na milovníky zimních nebo adrenalinových sportů, protože zvuky i stopy ve sněhu působí prostě skvěle. Propojení se značkou GoPro se přímo nabízí, doslova si říká o zachycení parádních momentů z jízdy. Nejsem si ale jistý, jestli se hra prosadí za plnou cenu, obsah zatím chybí. A to nezachrání ani špíčková atmosféra.

1 komentář

  1. Jako zenový zážitek zadarmo to bylo dobrý. Nejsem si ale jistý, jestli bych za to byl ochotný dát plnou cenu.
    Každopádně jen tak si jet svahem byla velká paráda!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno