Marcus Holloway – protagonista druhého pokračování nadějné městské akce Watch Dogs. Vystřídal kamennou tvář Aidena Pierce a rozvířil vody hackerského světa. Pojďme se s Marcusem pořádně seznámit.

Narodil se v Los Angeles do chudé rodiny. Peněz nebylo nazbyt, rodiče si nemohli dovolit utrácet za blbosti. Marcus tak mohl jen tiše závidět ostatním dětem všechny jejich hračky. Zabavit se většinou musel sám. Rodiče od rána do večera dřeli a neměli čas se mu věnovat. Kamarádů nikdy moc neměl. Nosil oblečení z druhé ruky a to mu z části znemožňovalo navazovat vztahy. Mohla za to ale také jeho fascinace starými věcmi. Že měl starý telefon, to by mu snad vrstevníci ještě odpustili. Marcus si však na něm pouštěl hudbu, která byla starší než on sám s telefonem dohromady. To už puberťáky vyloženě vytáčelo.

Nedostatek kamarádů později překonal zápalem do programování. Když neběhal po střechách starých garáží, seděl u počítače utopený v řádcích nesrozumitelného kódu. Netrvalo dlouho a stal se z něj profík. Neschopnost uspět v reálném světě vyvažoval status, který získal ve virtuálním prostředí. Záliba ve starých věcech definovala také jeho osobnost v online světě, kde byl znám pod přezdívkou Retr0.

watchdogs2_marcus_holloway

Zkušenosti programátora mu postupně umožnily dohnat deficity z mládí. Konečně měl peníze na nejnovější technologické hračky. Konečně se mohl obléknout podle svého gusta. Nevybouřenost se v tomto ohledu projevuje jistou výstředností ve stylu oblékání. Nejsou to ale jenom mobily, počítače a drahé hadry, které získal díky pokročilým zkušenostem s jedničkami a nulami. Ty ho dovedly k lidem, kterým konečně rozuměl. Byli zkrátka ze stejného těsta jako on. DeadSec – hackeři srdcem i duší.

Marcus se rozhodl, že s podporou svých nových přátel bude bojovat proti všudypřítomnému velkému bratrovi, který se rozmáhal v podobě univerzálního systému CTos. Věděl, že je mu to předurčeno. Nesnáší systém, zbytečná pravidla a omezení. Má v sobě kousek anarchisty, kousek zvířete, které nechce žít v kleci a pro pocit svobody je připraveno zabíjet i položit svůj život. Sám sebe považuje za novodobého Robina Hooda. Bohatým hodně bere, chudým občas něco dá. A když ho u jeho hrdinských činů někdo natočí a nahraje na internet, tím líp.

Závislost na online světě je u něj patrná na první pohled. Imaginární identita je pro něj možná důležitější než vlastní život. Marcus to o sobě ví, tak nějak už se s tím smířil. Takový je hold svět, ve kterém se narodil. Produkt společnosti, nic víc, nic míň.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno