Už včera byli odhaleny nové dvouminutové záběry ze hry na The Game Awards! Netrvalo ani pár hodin a máme tu necelých 9 minut dlouhou gameplay ukázku. Hra, která měla vypadat úplně jinak. Jenže osud původní vizi nepřál, a tak Prey 2 , které se tvářilo víc než dobře bylo zrušeno a nahradila ho zcela nová hra se stejným názvem bez číslovky. Na celém projektu pracuje vývojářský tým Arkane Studios, který stojí za klenoty jako Dishonored a Dishonored 2.

prey_screen_shot

Nové Prey je zasazené do mixu historie a scifi. Ocitnete se na vesmírné stanici Talos 1, která má být plně přístupná a bude zastupovat jakýsi openworld. Hráč se ujme hlavního hrdiny Morgana Yu nebo hrdinky, protože podle slov autorů si budete moci pohlaví zvolit sami. Morgan se stane objetí nevydařeného experimentu, a to samozřejmě nevěstí nic dobrého. Hlavní postava není jen tak ledajaký floutek, ale jedná se o vědce, který bude disponovat nemalým množstvím schopností. Speciální dovednosti máte implementované v oku a bude tedy poměrně hodně záležet na tom jakou a kdy vylepšíte, protože mimozemské technologie nemusí v lidském těle fungovat úplně dobře. Tou nejzajímavější je určitě možnost přeměny do jakéhokoliv předmětu. Chcete být hrnečkem a dostat se přes poličku až k vytouženému klíči není problém!

Co se týče nepřátel, tak ti reprezentují neurčitou černou hmotu, která je zatraceně vlezlá! Dokáží nabývat různých podob, od malých neškodných emzáků až po velká monstra a na to celé budete potřebovat velmi variabilní arsenál. Přes všechny různé brokovnice a pistole se dostane na scénu inovativní glue canon, díky němuž své protivníky proměníte v nehybné objekty anebo jednoduše nastříkáte lepidlo na zeď a dostanete se na dosud nepřístupná místa.

Vraťme se k samotné ukázce. Jedná se o video, které mohli vidět novináři na letošním Gamescomu za zavřenými dveřmi, takže pro mnohé nic nového, ale i tak určitě stojí za shlédnutí

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=0QCR6nOPOLc&width=800&height=435[/embedyt]

Osobně jsem zvědav, jak celý projekt dopadne. Jelikož autoři slibují, že si vezmou jen to nejlepší z jejich serie Dishonored, takže je opravdu na co se těšit. Ještě pro názornost se podívejte na trailer zrušeného Prey 2 z roku 2011.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=-nCkODlOGtU&width=800&height=435[/embedyt]

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno