Před nedávnem jsme mohli skrze The Game Awards opět nahlédnout trošku hlouběji na to, co právě kutí Hideo Kojima. Druhý trailer na Death Stranding jsme viděli a přesto se stále nedokážu zbavit dojmu, že jsem čekal o něco málo více. Kojima je – dle mého názoru – nedoceněný vizionář, který mne osobně již několikrát pěkně vypekl, přesto jeho hry hraju s velkou oblibou.

Jeho nejnovější počin, hra Death Stranding je na počátku své cesty k rukám hráčů, a nám nezbývá nic jiného, než pomalu hltat každou zmínku o tom, jakže Hideo Kojima svou hru vlastně pojme. Dle dvou dostupných trailerů je jisté, že nejspíš půjde o prudce příběhovou záležitost, což u Kojimy není absolutně nic nového pod sluncem. Zásadní otázkou je však to, jak se celá hra vlastně bude hrát.

des2

Kojimova série Metal Gear vynikala už od počátku v mnoha ohledech. Příběhové pozadí bylo velmi lákavé a samotná hratelnost nabízela vždy něco nového. Od Death Stranding tedy očekávám, že Kojima opět vypiluje obě hlavní složky, jak příběh, tak i hratelnost. Těžko říci, kam samotná hra bude směřovat, ale poslední trailer by mohl leccos naznačit. No a o tom se na internetu rozhořelo mnoho šílených teorií.

Osobně malinko doufám, že Kojima ustoupí od standardu, který naposled ukázal u pátého Metal Gearu, a bude se soustředit spíše na příběh a zážitek s ním spojený. Dokážu si představit, že půjde o hru, která bude mít pevná pravidla a bude více sevřenější. Hru, kde půjde více o vyprávění příběhu a poselství, než o  otevřený svět a spoustu hodin hraní.

des3

Možná, že z Death Stranding nakonec vzejde nový Silent Hill, který po odchodu z Konami Kojima již nikdy nevydá. Třeba se s Guillermem del Torem a Normanem Reedusem jen prostě domluvil, že ukážou všem hráčům a hlavně Konami, že myšlenku na nový horor pořád ještě neopustili a přesto, že se to nebude jmenovat Silent Hill, dostaneme opravdu výživné sousto, které mu bude podobné.

Nebudu zkoumat, jaké byly vztahy mezi Kojimou a Konami, přesto si myslím, že zbavit se takové osoby nebylo zrovna moudré. Já sám Kojimovi nesmírně fandím a doufám, že u SONY bude mít zázemí takové, jaké si zaslouží člověk jeho pověsti. Navíc nyní se může věnovat naplno vývoji hry, neboť engine Decima (Guerrila Games) je na vše připravený. A co si myslíte vy? Jaký bude Death Stranding ? Napište nám do komentářů.

TRAILER 2:

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=u5ZgaD7Y-jM&width=800&height=435[/embedyt]

2 KOMENTÁŘE

  1. Osobně doufám že půjde o filmovější pojetí. Kojima umí vyprávět a snad to prodá do pořádného příběhu. Asi bych ani nechtěl open world, ale klidně by mohla přijít nová Half-Life like hra.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno