Trico. Ani kočka, ani pes, ani pták, přesto si v sobě nese něco z každého z těchto tvorů. Chiméra, prapodivný tvor s podivnou minulostí. Psí hlava, tělo kočky a ptačí křídla. Trico je zkrátka ojedinělý živočišný druh.

Trico je na první pohled docela milé zvíře. Umí se však velmi rychle rozzuřit. To se mu pak oči rozzáří jasně růžovou barvou. Jako správná kočkovitá šelma se nebojí výšek. Když padá, tak na všechny čtyři. Jedním dlouhým skokem je schopný překonat velmi dlouhé vzdálenosti. Svou váhu obratně využívá v boji. Umí se ale také potichu plížit a překvapit nepřítele ze zálohy.

Není náhodou, že má Trico psí hlavu. Jako pes se také často chová. Ze své podstaty není nepřátelský k lidem. Nikdy nezapomíná, jak se k němu kdo zachoval. Pohlazení oplatí olíznutím, agresora kousne do zadku. Trico je do smrti věrný, nikdy nezapomíná a nikdy by nezradil.

2886484-tlg_e315_07

Trico byl ovládán temným pánem, využíván k unášení malých dětí, stejně jako mnoho dalších tvorů v této zemi. Po zásahu bleskem se však osvobodil od smutného údělu. Probudilo se v něm něco jiného, něco, co doposud nepoznal. K malému chlapci náhle cítil cosi zvláštního, jakési pouto. Zprvu slabý pocit časem sílil, až se z nich stali přátelé.

Nešlo ale o jen tak ledajaké přátelství. Trico byl ochoten položit za prcka život. Malý chlapec to věděl. Také on byl ochoten pro Trica zemřít. Společně prožili pozoruhodné dobrodružství. Hodně nebezpečné dobrodružství. Protože ale měli jeden druhého, společně všechny nástrahy dokázali překonat. Společně si dokázali hlídat záda. A my bychom si z nich mohli vzít příklad, především teď o vánočních svátcích. Vypněme proto alespoň na chvíli všechny počítače, tablety, telefony a podobná zařízení a pojďme těch pár dní prožít s rodinou, přáteli a dalšími lidmi, kteří pro nás něco znamenají. Buďme alespoň o těch Vánocích trochu spolu.

Do konce tohoto roku už žádný článek nevyjde. Budeme se těšit zase v lednu. Za celou redakci přeji krásné svátky a hodně štěstí do nového roku!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno