Pokračování hackerské městské akce bylo mnohými lehce podceňováno. Launch nové série se totiž Ubisoftu moc nepovedl a první díl to schytal ze všech stran. Autoři se ale ze svých chyb poučili a na pokračování si dali záležet. A na hře je to znát!

Noví Watch Dogs jsou totiž vypiplaní do posledního detailu. O fotorealistickou grafiku se už nikdo nesnaží, pracuje se hlavně s teplými barvami, které San Francisku náramně sluší. Pastva pro oči, jen co je pravda. Příjemná změna proti šedému Chicagu. Město se autorům povedlo ztvárnit velmi slušně. Atmosférické západy slunce vás při jízdě přes Golden Gate Bridge přinutí šlápnout na brzdu. Kochat se budete také v centru při projížďce historickou tramvají, a až vás velkoměsto přestane bavit, můžete si udělat výlet do nedalekého Oaklandu. Autoři pamatovali také na turistické destinace – cestou můžete narazit např. na slavný obchod Piedmont Boutique, z jehož oken trčí do ulice dámské nohy. Navštívit můžete také samotný Alcatraz. Ve městě je zkrátka co objevovat, jen je potřeba trochu zpomalit.

watchdogs2-2016-12-04-09-46-26-22-1920x1080

Skvělý způsob jak se seznámit s veselým městem je aplikace Driver SF. S ní můžete nabízet své služby jako řidič. V autě se vystřídá pěkná řádka podivných pasažérů s ještě podivnějšími požadavky. Zní to jako maličkost, ale právě možnost jezdit po městě jako konkurent tvrdě pracujících taxikářů u mě budila dojem, že do města tak nějak patřím. Vypít si v kavárně černou kávu se dvěma cukry, koupit si muscle káru a nechat jí nastříkat crazy motivem, posprejovat bilboard s neoblíbeným politikem, vyfotit selfie s internetovou celebritou a profackovat chcípáka, který se vám snaží stáhnout fotky z telefonu. A to jsem ještě nezmínil kopec dalších vedlejších misí. V open world hrách příběh sice hraje první housle, ale bez výše zmíněných maličkostí bude celkový dojem ze hry špatný. Vývojáři ze studia Hangar 13 by se v tomto ohledu mohli leccos přiučit. Právě tahle rozmanitost chyběla městečku New Bordeaux ze třetí Mafie.

Jízdní model se také lehce zlepšil, auta už po sobě nekloužou tolik jako v prvním díle. Je z čeho vybírat – živý sporťák, úsporný elektromobil nebo těžkopádná muscle kára. Každý auťák má své kouzlo. Motorkáři samozřejmě také nepřijdou zkrátka. Co se ježdění týče, nejvíc mě rozčiloval navigační systém. Barevná čára přímo na silnici mě vytrhovala z ponoření do hry. Proto jsem jí raději vypínal a k cíli se dopravoval s pravidelným nahlížením do mapy. Jako za starých časů. Originální navigační systém z poslední Mafie v podobě značek u vozovky by San Franciscu slušel víc. Možnost nechat si přistavit zakoupené vozidlo také nefunguje stoprocentně. Několikrát se mi stalo, že jsem pro auto musel běžet přes 300 metrů, sem tam mi nebylo dopraveno vůbec. Celkově jsem si ale jízdu městem užíval. Dokonce jsem ani nevyužíval možnost rychlého cestování. Prostě skvělá jízda!

Do hry mě však nejvíc táhli kámoši z DeadSecu. Je to banda podivínů, ale člověku je s nimi dobře. Postavy jsou zajímavé, propracované, skvěle napsané. Ještě lépe napsané jsou dialogy. Dlouho jsem se u hry nezasmál, u Watch Dogs 2 jsem se chechtal každou chvíli. Příběh jako celek není nic, z čeho by si člověk sedl na zadek a jako celovečerák by asi moc neobstál. Děj se podřizuje hernímu zážitku. To však neznamená, že příběh není chytře napsaný. Občas se hra otírá o závažná témata. Nastiňuje rizika moderních technologií, se všemi možnými důsledky pro celou společnost. Vše se však odehrává skrze perspektivu rebelující mládeže – ve finále je nejdůležitější, jestli celá jízda byla dostatečně cool. Celé dění volně navazuje na události z jedničky, ale pokud jste nehráli, o nic nepřijdete. Celé se to bude točit kolem proradného systému CTOS, který neoprávněně nakládá s osobními údaji. No a vy jim v tom samozřejmě budete muset zabránit. Ve hře jsou pouze dvě strany, špatná a dobrá. Vy jste novodobým Robinem Hoodem, který bojuje proti zlému establishmentu. Přes všechny ty barvičky je svět nakonec pouze černobílý, tohle zkrátka musíte překousnout. Já osobně bych celé dobrodrůžo říznul ještě nějakou love story, prostoru je na ní víc než dost.

watch-dogs-2-wallpapers-dedsec-photo

Krom ježdění po městě budete občas střílet. Zbraní zase tolik není. Hra totiž nutí spíše ke stealth postupu. Můžete se sice prostřílet, ale většinou to dá hroznou práci, zvlášť v pozdější fázi hry, kdy nepřátelé přežijí i několik zásahů do hlavy. Pohyb ve stealth režimu mě často vyloženě rozčiloval. Postava hodně špatně rozpoznává, kdy se chcete odlepit od zdi a odejít z krytu. Kvůli tomu se pak dostáváte do prekérních situací. To samé platí pro silent takedown, který, stejně jako přesun mezi kryty, vykonáváte stiskem jednoho tlačítka. Často se tak stává, že než se provede animace útoku (3-4 sekundy) zhynete pod palbou dalších vojáků. Animace by proto měly být minimálně o polovinu kratší, aby člověk stihl reagovat na další vývoj boje. Hra však ponouká k tomu, abyste se do otevřené přestřelky vůbec nedostali. Protože jste hacker, že ano. Hackovat budete tolik, že se vám o tom bude i zdát. Já osobně jsem toho měl po čase plné zuby. Za zmínku stojí také skilly. Není třeba šetřit a dlouho vybírat, zkušenostních bodů je dostatek. Já si užíval hlavně sociální inženýrství. Na padouchy jsem často posílal skupinu znepřáteleného gangu a zásahovku k tomu. Ve výsledném chaosu jsem pak nenápadně proklouzl k určenému cíli. Nutno dodat, že hra je velmi bohatá na zajímavé momenty. Při běžné procházce budete často svědky krádeží aut, rvaček či zajímavých konverzací. Hra v tomto ohledu působí velmi živým dojmem. Za to jí patří velké plus.

Multiplayerový zážitek se od minulého dílu zase tolik neposunul. Náhodné prolínání herních světů a potkávání dalších hráčů mě spíše otravovalo a podobných eventů jsem se neúčastnil. Něco jiného jsou speciální mise, které lze projít v kooperaci s kamarádem. Tyto mise mohou být tím správným směrem.

Watch Dogs 2 se Ubisoftu zkrátka povedli na výbornou. Po šedivé jedničce tu máme barvami přetékající titul, za nějž se Ubisoft rozhodně nemusí stydět. Čistokrevná městská akce, která má vše, co by měla mít.

Celkové hodnocení hry: 85%

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Naprosto souhlasím… přijde mi, že WD2 bude bohužel přehlédnuto a přitom se jedná o jeden z nejlepších open worldů loňského roku. Přeji jí dostatek rozšíření, aby měla čím krmit hráče i v roce 2017!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno