Jedna malá otázečka na úvod. Znáte hru, ve které byste si mohli zahrát za boxovací pytel? Neznáte? Nevadí. Možná, že si oblíbíte či vyzkoušíte hru, kterou vám zde chci malinko přiblížit. Její jméno je přesně tak šílené, jako samotná hra a zove se Waku Waku 7. Takže se přeneste zpět do devadesátek, do doby, kdy automaty zažívaly největší slávu.

Waku Waku 7 je klasickou bojovkou jeden na jednoho od firmy Sunsoft. Hra, jakých se v devadesátých letech objevilo tak moc, že ani já sám nechápu, jak jsem se k ní mohl dostat. Přesto se tak stalo v jedné cukrárně, kde kromě oblíbených větrníků či špiček měli i dva videoherní kabinety. No a na jednom z nich si dávali přes držku fialový yetti a něco jako chodící robot s majákem na hlavě.

awa3

Tahle bojovka, ne nepodobná hrám jako Fatal Fury nebo King Of Fighters, dokonce měla své příběhové univerzum. Hráč měl na výběr ze sedmi bijců, kteří parodovali ty největší bojovkové ikony a každý z nich měl v držení tzv. Waku Waku orb, který propůjčoval svému majiteli zvláštní schopnosti. Na své cestě tedy daný bojovník musel porazit zbývajících šest postav a sebrat jim jejich orby, aby mohl zachránit vílu zakletou do kamene. Jenže…

…do fáze osvobození víly se nedostane úplně každý, jelikož kromě klasických bitkařů vám do cesty připluje jeden zásadní problém. Boxovací pytel jménem Bonus Kun. No a pokud přejdete i přes něj a osvobodíte vílu, v závěrečném souboji musíte porazit toho největšího záporáka ze všech. No a jeho jméno je ještě šílenější než jeho zjev. Tím se dostáváme k samotným postavám.

Aby absurdita samotné hry byla dokonalá, nečekejte namakané borce ovládající různorodá bojová umění. Tady budete bojovat v kůži Maurua (fialový yetti), Dandyho-J (nabušený myslivec), elfa Slashe se světelným mečem, Tesse (robotka uklízečka), Raie (patnáctiletý kluk připomínající Ashe z Pokémonů) či Ariny (holka s králičíma ušima) nebo v kůži mého oblíbence s názvem Politank-Z. To je bojový robot, řízený psem a policajtem.

awa2

Hra samotná má podobnou hratelnost jako nedávno recenzovaná King of Fighters. Každá z postav má schopnost aktivovat super úder po nabití power baru. Tím se spustí ultradestrukční neblokovatelná série úderů, který soupeře připraví o značnou část zdraví. Jinak Waku Waku 7 funguje na čtyřtlačítkovém principu, kdy dvě tlačítka jsou pro slabý a silný úder a dvě pro silný a slabý kop. Vyvolávání kouzel je pak v režii obloučků a půlobloučků, jako u Street Fightera.

Pokud jsem vás výše zmíněným textem alespoň na chvilku navnadil, rozhodně si hru sežeňte a zahrajte. Užijete si kopec srandy a ve dvou proti sobě dostanete na výběr ještě o dvě postavy navrch. Spolu s perfektními arénami, pohlednou grafikou (na svou dobu samozřejmě) a výtečnou hratelností dostanete oddychovku, jedna radost. Tak honem, Waku Waku orby už čekají až je všechny vybojujete. A na konci zachráníte vílu. Co víc si přát. Hra vyšla na automaty od SNK a také pro Segu Saturn.

Gameplay:

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=ykTkUC2jCGE&width=800&height=435[/embedyt]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno