Dnes se spolu, v rámci našeho retrokoutku, vydáme do oblak.  Probereme si zde jednu opravdu výživnou střílečku, kde hlavní roli sehrají špičkově vyzbrojená letadla a stíhačky. Řeč bude o hře Aero Fighters 2, která velmi zdatně konkurovala obdobné značce, daleko známějšímu Raidenu.

Hru Aero Fighters 2 vydala firma Video System v roce 1994 pro herní coin-op automaty. O rok později pak hra putovala na domácí konzolku SNK Neo-Geo, kde si vybudovala velmi solidní základnu fanoušků. Později jsme se s touto hrou mohli setkat i na PS3 v rámci Arcade hitovek od SNK Playmore. V prvé řadě jde o vetikální arcade střílečku, kdy s vybraným pilotem a letounem kosíte davy nepřátel.

afi2

Když už jsem se zmínil o pilotech a letounech, ve hře jich najdete celkem osm. Před začátkem hry si jednoho z nich vyberete a s ním procházíte celou hrou. Velkou zajímavostí bylo, že ve hře se vyskytovala reálná letadla (v roce 1994 bylo všechno možné), takže jste si zastříleli s F-117 aka Stealthem nebo třeba s klasickou F-15, což byla i má oblíbená vzdušná mašina.

Každý z pilotů měl v příběhovém pozadí svou roli a i svůj osobní minipříběh. Také vybraná letadla měla vždy svou superzbraň, kterou bylo možno použít po sebrání příslušného power-upu. Přesto kampaň probíhala vždy stejně. Každá z misí, kterými jste procházeli, měla svou typickou podobu a své nepřátele. Na konci každé takové mise čekal závěrečný souboj s bossem, který dokonale prověřil vaše schopnosti. Samostatných misí bylo deset.

afi4

Tak, jako každá podobná hra, i Aero Fighters 2 používala stejný koncept, tedy naučit se to, kde a kdy se jaký protivník objeví na obrazovce. S každým novým pokusem jste byli připravenější a také jste se dostali dál. Sám bych nespočítal, kolik mincí mi mašina se hrou sežrala, než jsem hru dokázal projít tzv. na jeden zátah. Přesto na Aero Fighters 2 (v Japonsku Sonic Wings 2) nemohu dodnes zapomenout.

Hru si dnes můžete sehnat pro jeden z mnoha emulátorů a doporučuji tak učinit. Jednoduchý dvoutlačítkový systém ovládání, společně se skvělou hratelností by vás u hry měl dostatečně dlouho udržet, a pak si výsledné skóre můžete porovnat s těmi nejlepšími na internetu. Videí na Youtube se válí dostatečné množství. Přeji tedy přesnou mušku a hbitý reflex.

GAMEPLAY:

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=Cwz-PAtYJ-k&width=800&height=435[/embedyt]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno