Sezona se po zimním spánku pomalu ale jistě probouzí a chrlí nám jednu betu za druhou. Již první díl této strategie byl jednou z nejpopulárnějších her na Xboxu 360 a to zejména díky perfektně zvládnutému ovládaní. Bohužel jsem v době vydání Xbox nevlastnil, takže jsem tolik zmiňované kvality nemohl ocenit. O to víc mě potěšil fakt, že Microsoft na E3 oznámil díl druhý a já se mohl těšit na perfektně odladěnou strategii ze světa Halo.

Rychlost, to je přesně to slovo, které vystihuje tuto betu a zmiňovaný Blitz mod. Bohužel hned po zapnutí zjistíte, že je opravdu zpřístupněn jen tento mod a klasický multiplayer si v betě nevyzkoušíte. Je pravda, že se jedná už o druhou betu z Halo Wars 2 a právě v prvním testování se objevil standardní multiplayer, který jste si mohli zahrát pouze na Xboxu One. Zkoušel jsem obě verze a musím podotknout, že na té původní bylo poměrné znát, že se jedná o ranou fázi hry. Blitz betu jsem hrál na PC a můžu vás uklidnit, že jde o perfektně optimalizovaný titul, kdy jsem během hraní nezaznamenal sebemenší pokles fps. Samotný Blitz mod je velmi specifický v tom, že nevlastníte základnu pro vytváření vaší armády, ale dostanete balík karet. Sestavu vašich karet můžete samozřejmě upravit podle svého gusta a každý leader disponuje jinými jednotkami.

Halo Wars 2 Blitz Beta 29.01.2017 13_16_54

Celá hra je tudíž velmi svižná a rychlá, na nic se moc nečeká a hned jakmile dostanete první kartu, vyvoláte komando ODST a hurá do boje. Na virtuálním bojišti se můžete utkat ve standardní hře, kde se střetnou 2 vs 2 hráči, nebo v klasickém duelu 1 vs 1 a nakonec ve speciálním Brawl, kde soupeříte 3 vs 3. Pokud si budete chtít vyzkoušet něco jiného než duel, tak vás musím připravit na to, že je poměrně vhodné komunikovat s ostatními hráči. Ve hře se totiž zabírají jednotlivé body a kdo jako první dosáhne čísla 200 vyhrává, takže je nesmírně důležité, aby si každý hráč držel svoje stanoviště a neposílal své vojsko zmateně z jedné strany mapy na druhou. Jednotky jsou poměrně různorodé a znalci světa Halo se budou cítit jako doma. Celý zápas vám zabere nějakých 15 -20 min, někdy i méně, takže pokud máte málo času, nemusíte se bát, že byste jedno onlinové klání nestihli. A to je v podstatě všechno co beta nabízí. Přijde vám toho málo? Nejste sami, taktéž jsem čekal větší porci obsahu, ale nemalujme čerty na zeď, je to přeci jen betaverze.

Halo Wars 2 Blitz Beta 29.01.2017 15_21_02

Za co opravdu Microsoft nemohu pochválit je fakt, že Windows store opět ukázal svojí sílu a přidat si mezi své přátele kolegu Jakubu Štěpánka bylo 30 min trápení s Xbox aplikací a následně i samotnou hrou. Grafická stránky hry pravděpodobně neoslní, ale ani neurazí. Myslím si, že jde o víc méně průměr dnešní herní produkci. Když přidám fakt, že se jedná o strategii, tak mi to ani nijak nevadí.

Takže máme tu kartičky a perfektně vyváženou a akční strategii. Halo Wars 2 blitz mod vás bude bavit, ale dovolím si tvrdit, že jen poměrně krátkou dobu. Jsem zvědav jak se finální verze popere s kampaní pro jednoho hráče, která mě zajímá ze všeho nejvíc! Kartičky nabízí velké množství kombinací, ale beta nám nabídla jen velmi málo obsahu. Doufejme tedy, že plná hra ukáže návrat krále konzolových strategii jak se sluší patří!

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=z4Z7QIKb87w&width=800&height=435[/embedyt]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno