Minulý rok vyšlo pokračování milované akce Dishonored. Velmi oblíbená hra, především kvůli skvělým mechanismům, které zaručovaly pořádnou zábavu. Nesmíme však zapomenout ani na skvělý příběh a povedené postavy. Jedním z hlavních aktérů je Corvo Attano. Právě o něm bude dnes řeč. V článku bude lehce nastíněn příběh prvního dílu.

Corvo byl svého času váženým ochráncem samotné císařovny Dunwallu. Od občanů města se mu dostávalo patřičné úcty, nikdo by si k němu nedovolil nic špatného. Opatroval také malou Emily, právoplatnou dědičku trůnu. Obě dámy byly vším, co v životě měl. O politiku se nikdy moc nezajímal, spíše si hleděl svých vlastních povinností. Politické pletichy však silně otřásly jeho životem ve chvíli, kdy byla císařovna zavražděna. Nejenom že Corvo nebyl schopen zabránit její smrti, byl dokonce označen za vraha. Nejvyšší patra Dunwallského paláce vystřídala zatuchlá kobka místního žaláře. V tu chvíli se jeho svět otočil vzhůru nohama.

Dishonored_(Corvo)

Corvo byl zkušeným bojovníkem, dobře vycvičený v zabíjení. V okamžiku smrti císařovny se v něm však probudilo cosi hrozného. Stal se z něj stroj na mrtvoly. Bez lítosti a smilování byl odhodlaný odpravit každého troufalce, který se mu odváží zkřížit cestu. Cestu, jejímž cílem byla pomsta. Svědomí zadupal do země, zbytečně by mu překáželo. Ukřivděnost a vztek se mísili v jeho krvi jako jed. Proměnil se v krvelačnou bestii.

Duši nechal rozpustit v magii. Naučil se ovládat čas a prostor. Dvě klíčové proměnné byly najednou čistě v jeho režii. Prokletí nebo požehnání, na tom nezáleželo. Zabíjení díky tomu povýšil na umění, dosáhl naprostého mistrovství. Stal se obávaným Dunwallským přízrakem.

Nikdo ho nemohl zastavit. Oběti jeho útoků nejčastěji umírali, aniž by si ho všimli. Někteří si však rychlou smrt nezasloužili. Nejhorší z nejhorších předhodil Corvo hladovým krysám. Nutno dodat, že Dunwallské krysy jsou pověstné svou krvežíznivostí. Jedno hejno dokáže do minuty sežrat osmdesátikilového chlapa. Většinou po něm zbyde jen pár kostí a mastný flek. Je dobré mít Dunwallské krysy na své straně.

Corvo má však nejraději ocel. Výborný šermíř, který dokáže ohýbat čas, nemá konkurenta. Corvo to ví. Poradí si i s přesilou. Dokáže poslat do kolen menší armádu. Bojiště připomíná krvavé lázně, šílená jatka, kdy ledové ostří nezadržitelně krájí vše, co se mu připlete do cesty. Z ustrašených vojáků zbyde jen žrádlo pro krysy. Po smrti císařovny se krysy měly hodně dobře.

5296492-maxresdefault

Corvo nakonec musel svůj vztek ovládnout. Ne kvůli sobě, kvůli Emily. Ona ho zachránila před šílenstvím. Byla pro něj vším, dcera, kterou nikdy neměl. Nebo měl? Sebral příliš mnoho životů. Bez ní by byl navždy ztracen, služebník samotné smrti. Emily se stala jeho záchytným bodem, zachránila poslední zbytky příčetnosti. Slabé světlo ve sžírající temnotě Dunwallských ulic.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno