Ubisoft rozjel novoroční masáž, chystá na nás nejednu pecku a pár dnů před vydáním nám nechává ochutnat alespoň na pár hodin své ovoce. První uzavřenou betaverzí byla k dispozici akční rubačka For Honor zasazená do alternativní historie.

Tři bratři

Ne, nejde o další českou pohádku. Ve skutečnosti hrdinové z For Honor ani nejsou bratry, jedině že by matka lovila otce na různých kontinentech. Tři hlavní hrdiny, kteří svádí urputný boj o nově vyvěrající pramen vody, spojila až apokalypsa, která k sobě spojila dříve vzdálené kontinenty.

Každý národ dostává k dispozici tři rozdílné bojovníky a úplně neplatí, že by vikingové museli nutně být pouze pomalá monstra. Stačí si otevřít novou postavu a v roli Berserka budete na bojišti smrtonostnou zbraní pro všechny nepozorné protivníky. Na druhou stranu vás jednou klepne rytíř obouručákem přes záda a další rána by již mohla být fatální. Podobně jsou na tom i další národy. Každá klasa se vydává trochu jiným směrem a každý hráč si tak najde svůj nejoblíbenější styl.

Tutoriál? Znám ne..

Tutoriály jsou pro lamy? Samozřejmě. Hra mě protáhla povinným představením ovládání, kde jsem se dozvěděl jak seknout hodně, jak málo a myslel jsem si že mám hotovo. O to bolestivější byl střet s realitou. Každá postava má svůj vlastní combo list a to co funguje se základním samurajem zkrátka na berserka aplikovat nejde. Zejména v soubojích jeden na jednoho je nutná znalost jak svojí postavy, tak se vyplatí i vědět, s čím se může vytasit soupeř. A dostáváme se k další otázce.

Moba?

V lednové betě jsme dostali k dispozici tři mody. Duel, dva na dva a dominion. První dva nejvíc připomínají klasickou bojovku a ve srovnáním se třetím představeným modem, který nese název Dominion.

Kdo hrál alespoň chvilku League of Legends, Dotu a nebo stále aktuálnější Paragon najde plno styčných bodů. Týmy složené ze čtyř hráčů bojují o tři body na mapě, zatímco mezi nimi nabíhají zástupy minionů. Ti svádějí boj a hlavní, prostřední, bod k obsazení a hráč svou iniciativou můžou výraznou měrou promluvit do bitvy. Jak je v redakci čím dál populárnější, hráč si zmiňované poskoky doslova maže na chleba a nechat se jimi zabít dá opravdu hodně práce. Během toho je třeba si neustále hlídat záda, protože ostatní hráči samozřejmě nelení a každý se snaží ulovit skalp především ostatních hrdinů a získat na svou stranu potřebné body pro vítězství. Jednotlivé zápasy mají příjemné tempo a dohráno je za nějakých deset minut. Duel umí být i rychlejší než samotné načtení hry, které ale rozhodně nepatří k těm delším. To už ale záleží na kvalitách jednotlivých soupeřů.

Krev, pot a bláto.

Graficky je vše jak má být. Na PS4 jsem nezaznamenal poklesy fps ani ve větších bitvách, zvuky a soundtrack příjemně dokreslují válečnou středověkou atmosféru. Hra je řemeslně dobře zvládnutá a do dva týdny vzdáleného vydání už Ubisoft nečeká moc práce. Ostatně všichni budete moct již brzo zdarma vyzkoušet. Příští víkend bude dostupná všem open beta.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno