Příští měsíc se majitelé konzolí dočkají dalšího pokračování populární destrukčně závodní série FlatOut.

Psal se rok 2004 a na počítače přistálo zjevení. Zatímco v Need For Speed: Underground 2, které vyšly ve stejném roce, jsme se proháněly ve vytuněných a naleštěných sporťácích po noční metropoli, vývojáři z Bugbear Entertainment nás vrhly do zaprášených a zablácených okruhů s nelicencovanými vozy z dob minulých. Což se po první zatáčce ukázalo jako velkou výhodou. Podobně jako autoři Burnout Paradise si mohli dovolit rozbít svá auta na atomy. Nejen že to skvěle vypadalo, ale ještě lépe se hrálo. Samotný závodní mód byl velmi zábavný. Kroužit a likvidovat okolí trati vydrželo na dlouhé hodiny.

Krom tradičních závodů a demoličního derby však vývojáři přinesly něco navíc. Tak zvaný mód Stunts celou sérii prosadil nejvíce. Cílem bylo vystřelení řidiče v plné rychlosti z vozu, aby dolétl co nejdále, nejvýše a nebo nejpřesněji. Záleželo na úkolu. Věřte mi, zábava na dlouhé hodiny.

Pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat a hned v roce 2006 vychází druhý, značně vylepšený díl. Rozšířená nabídka vozů, objevují se krom šrotu z původního dílu i vyloženě okruhové a rally speciály, včetně několika supersportů. Na rozdíl od prvního dílu, kde byly k dispozici pouze modely s náhonem na zadní kola tak dostáváme i tradiční předokolky a auta s náhonem na všechny čtyři. S vylepšenou RagDoll fyzikou přišli i nové minihry. Bowling, šipky, skoky na lyžích a další. Zajímavostí je, že například v Německu právě kvůli drastickým minihrám dostala hra rating 18+. Až po vydání speciální verze, kde řidiče nahradila testovací ADAC figurína dostala hra opět tradiční 12+ rating.

Úspěšná série se dočkává řady konverzí a hlavně nejhorší hry roku 2012 podle Metascore a Gamespotu. Třetí díl už nevytvářelo studio Bugbear, ale Team 6. Takže raději otočme list a těšme se na nový díl, který by měl vrátit sérii ztracenou reputaci.

FlatOut 4: Total Insanity by se měl podle vývojářů a vydavatele vrátit ke kořenům série a přinést tradiční FlatOut hratelnost. Závody, demoliční derby, populární dovednostní soutěže. Sami ani raději nezmiňují tragický třetí díl, ale odkazují na původní díly z garáže Bugbearu. Nezbývá než doufat a počkat si do března, jestli se velký návrat podařil.

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=srQeBsXBYF8&width=800&height=435[/embedyt]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno