Rozmohl se nám tu takový nešvar..

Hned po vydání Battlefieldu 1 jsem se vrhl společně s partičkou dalších českých hráčů do online hraní. Čas od času jsme potkali hráče, který si to opravdu dával. A zejména mí zkušenější spoluhráči otevřeli téma, které jsem do té doby buď míjel, nebo ignoroval. O herních myších na konzole se moc nemluvilo. Pandořinu skříňku otevřel v dnech minulých ale naplno Jeff Kaplan (game director hry Overwatch) na fórech Blizzardu.

Nejenom na blizzardím fóru se rozeběhla vcelku ohnivá diskuze. Prakticky to stejné se odehrává pod každým článkem, který se danému tématu začal věnovat. V diskuzích se začali objevovat vcelku vyhraněné názory na danou situaci.
Casual hráčům na gamepadu vadí nově zaváděné móresy a nelíbí se jim nabourání tradičního stavu věcí, že na konzolích jsou si všichni, co se týče hardware rovni. Narozdíl od osobních počítačů mají všichni stejný stroj i typ ovladače a jedinou proměnou se tak krom kvality připojení stával pouze skill hráče.
Zároveň se objevila celkem hlasitá skupina hráčů, která zastává názor, že si každý může hrát přeci na čem chce. Zajímavé je, že často ani nemají zkušenosti s hraním na konzolích a nebo alespoň kompetetivních stíleček jako jsou Overwatch, Battlefield a podobné, což se sami nebojí přiznat. Paradoxně právě tato skupinka je nejhlasitější a doslova je uráží, že by snad někdo chtěl něco někomu zakazovat, případně ho omezovat. Protože právě Jeff Kaplan nepřímo nastínil, že by se daná situace mohla řešit i tak, že by hráče s myší na konzolích do hry nepustila.
Třetí skupinou jsou samotní uživatelé myší. Ze stínu se tiše usmívají. Vědí proč..

Na obzoru se rýsuje několik řešení. Právě EA v Battlefieldu na konzolích chce u hráčů zobrazovat ikonku, jestli nehrají na tradičním gamepadu. Blizzard s Overwatch chce zajít ještě dál. Hráči s myší by hráli společně s PC komunitou. Bude zajímavé nadále sledovat, jakým směrem se budou vývojáři ubírat. Je jasné, že zejména kompetetivní hraní bude potřebovat tuto palčivou otázku vyřešit.

3 KOMENTÁŘE

  1. Tohle je hrozně zajímavé téma. Už několikrát jsem řešil, že jedna z věcí, co mě na konzolích odrazuje je gamepad. Sám mám připojený PC k TV a používám klávesnici s myší z pohodlného křesla a vše klape jak má. Ale jsem přesně někde mezi… nejsem v posedu klasického PC hráče a tudíž nemám i jeho rychlost a obratnost, ale zároveň nejsem ani v posedu klasického konzolisty, takže sem mrštnější než, kdybych měl ovladač… Takže já těmto novinkám docela fandím!

  2. Hrat FPSka na gamepadu je hrozne svinstvo 🙂 Doufam, ze se mysi bezne na konzone dostanou. Do te doby u me PC jasne vede…

  3. Souhlasím s vámi, taky mám nejradši klávesnici s myší. Cítím se pak být ve hře jistější.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno