Pro někoho symbol YouTube scény, pro někoho otravný pablb, který bere peníze v podstatě za nic. Nedá se nic dělat, taková je doba a ačkoliv nám éra „slavných“ YouTuberů nemusí být po chuti, tak s tím těžko něco uděláme. PewDiePie je v současnosti nejslavnější YouTuber. Tento bavič se nyní dostal do značných problémů, kvůli kterým s ním YouTube a dokonce Disney, se kterým spolupracoval, ukončili spolupráci. Pojďme se tedy spolu společně podívat na to, co onen slavný Švéd vlastně provedl.

Felix Arvid Ulf Kjellberg, což je jeho celé jméno, velmi rád provokuje a jeho fanbase, která činí něco okolo 53 milionů s tím evidentně problém nemá, ba naopak. V jeho nedávných videích se totiž objevily prvky nacismu a zašlo to docela daleko. PewDiePie si měl údajně najat dva chlapce, aby udělali transparent, na kterém bude stát: Smrt všem Židům. Vše se odehrálo na stránce Fiverr, kde je možnost si zaplatit za cokoliv. PewDiePie samozřejmě vše popírá a říká, že se v žádném případě s názory chlapců neztotožnuje.

PewDiePie dále uvádí, že to bylo myšleno žertem a že chtěl jenom ukázat na absurditu toho, co se dá na internetu objevit. Na druhou stranu, název onoho videa tomu moc neodpovídá. Video se totiž jmenuje I’ve Discovered The Greatest Thing Online…

Samotná kontroverze samozřejmě zasáhla i korporace, které Švéda sponzorují. Disney s ním rozvázal poměr. Pracoval konkrétně s Disney odnoží, která nese jméno Maker Studious. Dnes ale přišla další zpráva, která jistě zasáhla každého fanouška PewDiePie. The Verge se totiž odvolalo na vedení Youtube, které jim sdělilo, že se proti Youtuberovi postavilo. Zrušilo mu druhou sézonu Scare PewDiePie, která měla být exkluzivní pro službu YouTube Red a navíc ho vyřadila z prestižního programu, ve kterém získával velké množství peněz z reklam. Zůstaly mu jenom příjmy z reklam od Googlu a jeho fanoušci. Kontroverzní videa byla samozřejmě smazána.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno