Dnes jsem narazil opravdu na něco doslova praštěného. Bucket Detective je sice horor, ale zárověn černá komedie. Hru vytvořil Jesse Barksdale, což je autor hříčky the static speaks my name, která je dostupná zdarma a zřejmě jde o slušný bizár, jako v případě této hry.

Příběh je velice jednoduchý. Hrajete za hloupého muže, který má utkvělou představu, že napíše novelu, jenže příběh novely je tak hloupý, že to pozná i náš hlupák. Vím, co si musíte říkat, tohle je naprostá blbost, už jen podle popisu příběhu, ale nesuďme knihu, v tomto případě novelu, podle obalu. Jak už jsem uvedl, protagonista se utápí v depresích a chystá se celou svou práci vzdát, když v tom se mu ozve starý známý a pozve ho na večeři. Náš hrdina dorazí a začíná svému příteli, kterého roky neviděl, vyprávět o svém mizerném životě a hlavně o tom, proč nemůže napsat knihu a zda by pro jeho utrápenou duši neměl nějakou radu, která by ho z toho srabu dostala. Známý mu předává vizitku a sděluje mu jen jedno. Vydej se na tohle místo a udělej všechno, co po tobě bude spolek žádat. Výměnou za to, by mohla být taková inspirace, že knihu napíšeš raz dva a svět na ni nikdy nezapomene. Hrdina se tedy vydává na pouť, ze které už se možná nikdy nevrátí.

Bucket Detective velice přípomíná hru The Stanley Parable, která vyšla v roce 2013 a minimálně svým příběhem, či množstvím konců, hráče vcelku zaujala. Bucket Detective bude taky first person, jako zmiňovaný The Stanley Parable a veřte, nebude to nějak dlouhá hra. Zabrat by měla okolo 45 minut, ale myslím, že to bude bohatě stačit. Koneckonců, má jít jen o hříčku a i cena tomu napovídá. Na Steamu stojí jen čtyři eura. Vychází také na itch.io

Nezbývá mi, než doufat, že se náš protagonista z tohoto srabu dostane a bude mít všechny prsty na rukou. Ach, teď jsem možná něco prozradil, ale vy mi to určitě prominete. Hra nabízí určitě mnoho dalších překvapení. Tak vzhůru do toho. Zahoďte koncept knihy, díky které se chcete stát novým Stephenem Kingem, vstupte do domu spolku a třeba najdete spásu.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=aIAnN20E48E&width=800&height=435[/embedyt]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno