Sám sebe často označuji jako videoherního hipstera, tedy člověka, který rád zkouší a hraje neobyčejné hříčky, které jsou často dost ujeté a co čert nechtěl, včera jsem zrovna na jednu opět narazil.

The static speaks my name. Hra je k dispozici zdarma a to konkrétně na Steamu. Je opravdu kratičká, ale za to se vám zaryje pod kůži a míra skepse, která z ní kape, se dá těžko popsat slovy.

Předně bych chtěl zdůraznit, že hra není rozhodně nová, nýbrž vyšla už před dvěma lety, ale myslím, že opravdu není na škodu si tenhle experiment vyzkoušet na vlastní depresi, ehm, myslel jsem na vlastní kůži. Pokusím se vám alespoň malinko naznačit, o čem hra pojednává, ale bude toho opravdu maličko, protože, kdybych vám vyzradil hodně věcí, však vy víte.

Nuže dobrá, zapnete hru, uvítá vás logo Unity enginu. Všude je tma, před vámi rezonuje pouze kouř. Svými neviditelnými nohami se vláčíte jako smog na Ostravsku a když konkrétně dojdete ke kouři, tak vám sdělí jméno postavy, za kterou budete hrát a způsob její smrti, ale to vám samozřejmě nevyzradím. Následně se probudíte ve svém zdá se normálním pokoji, ale jakmile otevřete oči, tak začíná skepse. Nad vámi je totiž vylepený plakát, na kterém stojí následující: Dnes už bude lepší den, určitě. Ksicht, který ten plakát doplňuje je, no, šokující je možná přehnané, ale depresivní je možná akorát. Vstanete a najednou před vámi začnou skákat úkoly, který běžný člověk vykonává každý den. Jste ale opravdu běžný člověk? Toť otázka, na kterou si budete muset přijít sami. Jen naposledy zateasuju. Chat s virtuální kamarádkou je opravdu, no, zajímavý minimálně. No, tak vstávat holoto, dnes už bude jistě lepší den, než ten včerejší. Níže přidávám link na hru.

http://store.steampowered.com/app/387860/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno