Společnost Valve dnes oznámila, že spolupracuje s jihokorejskou společností LG, která vyvíjí nový VR headset pro SteamVR. Prototyp zařízení se ukáže už tento týden a to konkrétně na GDC, které momentálně probíhá v Americkém San Franciscu. Valve ve své press zprávě uvádí, že zařízení by mělo být next-genové a mělo by nabídnout parádní zážitek.  Valve se samozřejmě na GDC vyskytuje a s vývojáři řeší onen headset a snaží se získat feedback.

Ohledně ceny a data  vydání toho Valve zatím moc neřekli, jen stroze oznámili, že všechna potřebná data se zavčas dozvíme. Pokud si ale můžeme tipnout, tak to rozhodně nebude v krátké době, vzhledem k tomu, že headset není nejspíš dlouho ve vývoji. Co je ovšem zajímavé, je to, že už neplatí exkluzivní partnerství Valve se společností HTC a jejím HTC Vive. LG do tohoto všeho rozhodně nejde naslepo, protože už vytvořili svůj vlastní virtuální headset, který se jmenuje LG 360 VR.

Do HTC si nedávno kopnul i velký Gabe Newell, který prohlásil, že HTC je jen z části schopné toho, aby běžnému hráči přineslo nejlepší zážitek. Uvidíme, co se z toho všeho nakonec vyvine. Co vy a virtuální realita? Láká vás představa, že budete stát před televizí s helmou na hlavě? Nebo upřednostňujete tradiční hrání v křesle, potažmo na židli?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno