Nadcházející úterý, šťastnější se dostanou ke svým výliskům již v pondělí, startuje ostrá verze akční hry Tom Clancy’s: Ghost Recon: Wildlands. V uzavřené a otevřené betě se nás vývojáři z Ubisoftu snažili přesvědčit ke koupi a u mě se jim to podařilo. Co všechno nás se spuštěním čeká? Jaký bude obsah blížících se DLC? Ke všemu si dovolím připojit svůj skromný názor.

Companion app a web

Kooperativní akce s taktickými možnostmi byla přijata hodně rozporuplně. Přesto skýtá hodně potenciálu, zejména jestli máte možnost hrát s kamarády, kteří jsou ochotni trochu roleplayovat. S hledáním spoluhráčů vám může pomoct web Wildlands se sociálními funkcemi. Podobné stránky jsou již v současné době standardem a pomohou vám spravovat svůj profil i na dálku. Vychází také companion app pro iOS a Android a na ní se podíváme trochu podrobněji. To co mělo původně být pro The Division se pravděpodobně v nějaké derivované verzi podařilo připravit alespoň pro Wildlands.

K dispozici bude mapa, které může nahradit tu ve hře a tak místo přepínání do menu budete moct potvrzovat mise pěkně v ruce na mobilu, případně tabletu. Neočekával bych, že budete moct sledovat živý přenos z dronů, tak jak to představovala The Division kdysi na E3. Přesto si tato možnost najde svoje fanoušky.

Appka není jenom pro to, aby jsme se ve hře neztratili a o přestávkách ve škole mohli pročítat lore hry. Obsahuje dokonce svojí vlastní hru! Guerrila Game je o vedení party rebelů, kteří pro vás podnikají útoky na stanoviště drogových kartelů a díky tomu pro vás získávají suroviny, které si následně můžete přenést do samotné velké hry a urychlit tak levelování postavy, nebo upgrady vybavení. Pod palec postupně dostanete skupinku rebelů, které jednotlivě vysíláte na mise a pak už jen musíte čekat, než se ovečka vrátí. Každá akce trvá nějaký čas a než se agent přesune přes mapu, které je stejná jako v plné hře. Tyto přesuny nejsou okamžité, ale vše trvá nějaký čas a tak nezbývá, než mezi jednotlivými úkoly čekat. Postupně odemykáte další a další regiony, stejně jako v plné verzi. Vaši svěřenci levelují a dokonce nacházíte i vybavení, které můžete jednotlivým bojovníkům za svobodu přiřadit a zvýšit tak jejich šance na úspěch.

Doprovodný web je dnes už klasika a appka u větších online her bývá čím dal častější. Záleží co všechno bude možné spravovat. Například Driveclub, na jehož appku jsme čekali až moc dlouho, neobsahuje prakticky nic a je to asi největší propadák. Oproti tomu například doprovodná aplikace k Battlefieldu už je hodně použitelná. Nejen že vás upozorní na hrající přátele, ale lze i upravovat vybavení a podobně. Za mně jsem používal hodně i appku k Destiny. Navíc obahuje celkem zábavnou hru, která vám ve výsledku ještě pomůže v postupu plnou hrou.

Challenges

Takzvané výzvy přijdou do hry po pár týdnech od vydání. Vždy půjde o krátký příběh s nějakým konkrétním tématem. Neděláme si iluze, na 99% budeme opakovat v různých variantách prakticky existující vedlejší mise, kterým bude věnováno trochu péče a přelijí se omáčkou. První sezona výzev by měla být zaměřená na zkorumpovanou vládu.

Snad se nebude čekat na jakýkoliv další obsah dlouho. Aktivnější hráči zvládnou všech jednadvacet regionů za chvilku a hrát kolem dokola stávající mise zábava není.

Mikrotranskce

To už by dneska nebyl Ubisoft, aby se ve hře neobjevila nějaké ta ingame měna, kterou lze koupit i bokem za skutečné peníze. Nelíbí se to prakticky nikomu, neznám nikoho kdo by ve velké AAA hře chtěl mikrotransakce. Bohužel stejně si hru koupíme, tak si zlí manažeři usmysleli, že je dají do každé nové hry a on už se někdo chytne. K zakoupení bude exkluzivní vybavení a další možnosti úprav. Mělo by jít především pouze o kosmetické změny, ale …

… ale mám vlastní zkušenost z dalšího počinu Ubisoftu s názvem For Honor (recenze). Všechno stojí ocel. Balíčky s vybavením, skiny, ale i upgrady. A za vítězství a plnění úkolů jich zase tolik nedostanete. Prakticky si musíte vybrat. Jestli chcete mít vytuněného válečníka co se zjevu týče a nebo vybavení. Na zbytek vám normální cestou nezbudou peníze. A to je špatně. Proč mi něco říká, že i ve Wildlands to nebude úplně fair … 

DLC

Dvě příběhová oznámení již proběhla. První DLC s názvem Narco Road bude především o rychlé akci na dopravních prostředcích. Bojovat budeme proti gangům pašeráků.

Druhý placený přídavek zní trochu zajímavěji a mohl by přinést hodně čerstvé vody Wildlands. Fallen Angels, jak se DLC jmenuje, bude především o přežívání. Hodně se tu připomíná povedené rozšíření pro The Division od stejné firmy. A to se povedlo náramně. Snad se podaří zopakovat zábavný koncept i v rozlehlé Bolívii.

Trochu se bojím, že stejně jako u The Division se na pořádná rozšíření bude čekat až moc dlouho a samotné menší updaty a výzvy nebudou stačit k udržení pozornosti po tak dlouhou dobu.

Kompetitivní multiplayer

Oficiálně potvrzen, ale kdoví, kdy se podívá do hry. Dřív jak na podzim bych tohle rozšíření nečekal.

Už aby to bylo. Ale třeba nám časem dovolí hrát vývojáři za svůj vlastní kartel. Jó to by byla paráda, ale vysvětlujte to pak Bolivijské vládě..

Hra oficiálně vychází v úterý sedmého února. Koukněte
na trailer ke spuštění hry a plánovaným DLC:

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=OquwR23bt1Q&width=800&height=435[/embedyt]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno