Dark Souls, ona majestátní série, kterou miluji tolik, že to až není pěkné. Když vyšel první díl na PC, tak bylo jisté, že to byl takzvaný rushed console port, což znamená, že vývojáři chtěli co nejdříve dostat hru na jinou platformu, než původně vyšla. Koneckonců i první hra ze série Soulsborne, tedy Demon’s Souls, vyšla v roce 2009 a to čistě jako PS3 exkluzivita a i další skvělý počin studia, Bloodborne je jenom exkluzivita na PS4 a nejspíše to tak i nadále zůstane.

Když vývojáři ohlásili, že první DS vyjde i na PC, tak to bylo velice nezvyklé, kdo by to byl čekal, že? Hra nakonec vyšla v dost bídném stavu, na kterém bylo jasně znát, že je to prostě konzolovka a PC hráči se mohli nadále rozčilovat a proklínal konzole, které samozřejmě brzdí vývoj her. Mrk, mrk. No, abych to zkrátil, tak pokud jste neměli controller k PC, tak jste si zkrátka moc zábavy neužili a onu slavnou torturu obtížnosti, kterou hra nabízí, jste pociťovali ještě více, než ostatní. Byl problém s mappingem kláves a hlavně s Games For Windows Live. Ach, nikdy nezapomenu, jak jsem tuto službu proklínal, když mi znemožňovala, abych si mohl zahrát čtvrté GTA a Batman: Arkham City. Nyní se ale vyskytl mod, který by měl některé zásadní problémy nadobro odstranit.

DarkSoulsMouseFix, jak se udájná modla jmenuje, odstraní konečně problémy s myší a jejím inputem. V praxi to znamená, že si konečně budete moci nastavit, jak citlivou chcete horizontální a vertikální osu myši. A věřte mi, tohle je pro sérii Dark Souls extrémně důležité. Vylepšeno by mělo být i zaměřování na nepřátelé, bez kterého se taky stěží obejdete. Nakonec to vypadá tak, že si PCčkáři tenhle skvost konečně užijí bez značných problémů. Takže, Praise The Sun a hlavně pevné nervy. Na konec si nedovolím malou radu. Až budete hrát, tak si vedle sebe položte polštář a případné rozčílení si vybijte na něm. Veřte mi, že Xboxové ovladače toho moc nevydrží. Níže přidám link, kde si můžete mod stáhnout.

http://community.pcgamingwiki.com/files/file/862-dark-souls-mouse-fix/

2 KOMENTÁŘE

  1. Kdy konečně pochopí plebs z PC, že se hrají dobré hry na gamepadu 😀

  2. Tak s tímto musím nesouhlasit. Jsem sice konzolový hráč, ale je přeci jasné, že jsou hry, které se budou vždy hrát lépe na PC, než na konzoli. Například střílečky a strategie. Na konzolích se zase hrají lépe hack and slash. Zkrátka, ať si každý hraje na čem chce. Nemám rád tyto řeči.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno