Výborný metal z 80. let, křičící teeageři, po kterých hází maskovaný vrah sekeru, krásné křišťálové jezero a do toho všeho milující matka, pro kterou vždy Jason bude special boy. Jistě jste poznali, že mluvím o herní adaptaci Pátku třináctého, což je jeden z nejpopulárnějších hororových slasherů a nutno říct, že po právu. To, že se chystá jeho herní adaptace už dávno není tajemstvím. Tajemstvím ovšem zůstává to, kdy hra konečně vyjde. Vyjít měla už dokonce minulý rok a měl to být čistě multiplayerový titul, ale tvůrci na poslední chvilku změnili názor a hru odložili neznámo na kdy. Také oznámili, že do hry časem přidají kampaň pro jednoho hráče, která by měla fungovat asi následujícím způsobem. Buďto budete ovládat udělaného fotbalistu, který má ovšem místo mozku z piva kostku, nebo hloupočkou blondýnku, anebo nevinnou holčičku, který je zajistě ještě panna. Ano, takže základní ansámbl hororových vyvražďovaček, neboli  slasherů. Naproti tomu budete ovládat našeho special boye Jasona Voorheese, který má velice v oblibě hokejové brankáře a zejména jejich masky. Také nosí mačetu, kterou má čistě na skalpování lidských lebek, však to znáte. Teenageři se před Jasonem budou schovávat po celém kempu Crystal Lake a hráčova úloha bude je najít. Pokud je najdete, tak přijde opravdu lahůdka, kterou si vychutnají zejména ti největší zvrhlíci, tedy i já samotný. Dovolte mi, abych zde některé lahůdky rozepsal, jak už jste jistě poznali, miluji slashery.

Horká letní noc, střih na dům, mrtvola letí oknem jako motýl, ale ihned si dává dostaveníčko se střechou auta, která o nějaké sbližování rozhodně nestojí a naší hrdince dává rychlý zdar. Následně praská páteř podél domečku u vody. Máte rádi sekery? Podrobíme je náležitému testu. Co třeba zaseknutá sekera v temeni? Líbí? Pokračujeme dále. Krompáč dávno neslouží jen ke zkoumání zlata. Co třeba prozkoumat ústní dutinu člověka? Zubař Jason se o to jistě postará a poplatek nebude potřeba. Nechce se vám k očnímu lékaři? Nemusíte smutnit, Jason vám pomocí svého kopí změří dioptrie, raz dva. No, takhle bych mohl psát donekonečna, raději si trailer pusťte. Pár lahůdek ještě čeká na své objevení. Za sebe říkám, že atmosféra, která na mě z traileru dýchá, je asi tak silná, jako když na vás promluví někdo, kdo před chvíli spořádal Olomoucké tvarůžky. Zkrátka vše vypadá nadějně a kdo jiný by to mohl posoudit, než pravý nadšenec do hororu, hlavně toho, který vznikl v 80. letech.

Zapomněl jsem zmínit, že se ve hře objeví i některé postavy z filmů. Například Tommy Jarvis, neboli pokřivená mysl, jak ho někdo kdysi nazval na jedné hororové fan stránce. Doufejme, že hra skutečně letos vyjde. Pod novinkou naleznete trailer a přidám i  gameplay záběry.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=Pb3Bs6SPTCI&width=800&height=435[/embedyt]

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=GgzrYwKOeok&width=800&height=435[/embedyt]

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno