Akce v ulicích New Yorku nám zraje jako víno. S každým dalším updatem jde o lepší hru a odráží se to i na hráčích, kteří se na ubisoftí servery vrací stejně jako raci do českých říček.

Jako některým členům naší redakce i vám možná přišla městská akce z NY jako špatný vtip ze strany Ubisoftu. Zvolený koncept, který se opíral o prvky MMO her byl na hony vzdálený tomu, co bylo prezentováno kdysi při představení na E3. Místo taktické akce se po mapě promenádovaly zástupy nepřátel, kteří se stoupající obtížností akorát vydrželi víc zásahů a vybavení bylo závislé od toho, kolik jste byli ochotní ve hře strávit času. Na tomto konceptu se nic moc nezměnilo, ale s každým patchem se hra jenom vylepšila. Velikou škodou zůstává, že na jednotlivé přídavky jsme čekali déle než je zdrávo. Opravování původní hry zabralo vývojářům více času, než se čekalo. Ale nyní k jednotlivým updatům:

1.1 Incursions opravil nejpalčivější problémy a dodal první speciálně pojmenované exotické zbraně. Také přibyly do hry sety, díky kterým šlo specializovat svojí postavu zaměřením vyhovujícím hernímu stylu.

1.2 Conflict přišel měsíc po prvním updatu a rozšířil hru o další vybavení a především nové End Game aktivity. Ruku na srdce, jedna mise nebylo něco, co by hráči nedohráli za večer. Zkrátka Ubisoft se musí ještě učit, jak přidávat pravidelné updaty do her, které chtějí koncipovat jako MMO. Jenom grind hráče neudrží a tento fakt se projevil i na odlivu hráčů.

1.3 Underground je prvním placeným rozšířením. Čekalo se mnohé. DLC nás pustilo do New Yorského metra a přichystalo na nás náhodně generované dungeony s pastmi a hordami nepřátel. Bohužel, to jest vše. Sice s každým novým spuštěním mise se měnily pravidla a vždy bylo potřeba změnit trochu přístup, ale nečekejte na nějaké sofistikované vyprávění příběhu. Jednoduše v podzemí se rozhořela válka jednotlivých frakcí a vy si jdete akorát pro nějakou tu odměnu..

1.4 Survival ale stojí za zpozornění! Ano, absolutní GAME CHANGER! Do hry přibyla hard core varianta The Division. Čtyřiadvacet hráčů je vrhnuto do NY zmítaného sněhovou bouří a mají za úkol se dostat k odvozu, který je jedinou cestou z průšvihu. Všichni začínají doslova s holým zadkem a prohledáváním města se postupně dostávají k lepšímu vybavení. Stejně se snaží i ostatní hráči, se kterými se můžete k dosažení hráče i spolčit proti ostatním. Ale věřte někomu. V cestě tak stojí nejenom po ulicích hlídkující AI, ale i nevyzpytatelní spolu, potažmo protihráči.
Do hry se zároveň vrací plno hráčů a také přichází nováčci, jelikož se hra objevuje v prvních větších slevových akcích. Škoda že na takový perfektní update jsme museli čekali až do Listopadu 2016.

The Division má za sebou v celkovém součtu úspěšnou sezonu. Navíc hra se na všech platformách dá sehnat za pár korun a jestli jste ještě neprobádali ulice New Yorku, nezbývá než tento výlet doporučit.

1 komentář

  1. Já to zkoušel s kamarádem v BETĚ, ale to je všechno. Hraju výhradně sám, takže by to pro mě nemělo moc smysl.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno