Microsoft konečně odhalil něco více o Projectu Scorpio, avšak oficiální a prodejní název stále neznáme a ani finální cenu. Celé představení proběhlo prostřednictvím Digital Foundry. Vás ale zcela jistě zajímá hw výbava zařízení, tak se na ní pojďme podívat.

Konzole bude disponovat výkonem až 6 TFLOPS. Srdcem přístroje bude osmijádrový procesor s taktem 2,3 ghz. Jedná se o evoluci čipu z původního Xboxu, kdy dostaneme zhruba o 30% výkonu více. Grafiku bude obstarávat 40 výpočetních jednotek na frekvenci 1172 Mhz, což není na poměry konzole rozhodně málo. Pro představu nám grafický výkon naroste 4,6x. Microsoft se taktéž poučil z chyb a na místo původních DD3 pamětí osadil Scorpio 12GB  GDDR5, kdy 4 GB zabere systém a zbylých 8GB bude plně k dispozici hráčským orgiím. Pokud patříte mezi ty, kterým naháněl elektrický zdroj mimo zařízení noční můry, tak už se vklidu vyspíte. Po vzoru z XONE S je zdroj uvnitř přístroje. Navíc už od začátku prodeje bude k dispozici 1TB uložiště na pevném disku.

Zatím bohužel nebyla k vidění žádná hra v akci, nýbrž pouze technologické demo ForzaTech enginu, které ale bylo spuštěno v rozlišení 4k a plných 60 snímcích. Digital Foundry rovněž uvádí fakt, že ani při tak náročné operaci neběželo Scorpio na plných 100%, ale využívalo pouze 60-70% výkonu. Stejné technologické demo bylo spuštěno i na XONE v pouhých 1080p, kde bylo využito až 90% výkonu přístroje, takže je jasné, že novinka od Microsftu má ještě rezervy. Otázka je, jak se bude konzole chovat s jinou hrou, protože forzatech je jedním z nejlépe optimalizovaných enginů vůbec. Nová konzole se nezapotila ani tehdy, když bylo nastavena ultra kvalita shodná s forzou Apex na PC.

Microsoft ukázal, že konzole opravdu dokáže zvládnout nativní 4k. Nezbývá než se těšit na E3, kdy se dozvíme určitě podrobnější informace a uvidíme vše na vlastní oči!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno