Bylo úterý, nic moc se nedělo. Najednou mi někdo zaklepal na dveře, tak jsem běžel otevřít. Za dveřmi stál sám ďábel a v rukou třímal manifest, kde bylo krví napsáno jméno Fury. Zdvořile se uklonil a před tím než nadobro zmizel, tak mi pouze sdělil následující větu: Představuji ti moji čarodějnici Fury, seznamte se.

Nuže, odpusťte mi vyprávěcí úvod, ale já zkrátka musel. Dnes se budeme bavit o chystaném pokračování hry Darksiders. Zpráva k nám doputovala takřka z čistého nebe, teda pekla, pardon. Jste připraveni vplout do hlubin postapokalyptického světa a hrát si s bičíkem? Měli byste, protože vyrážíme.

Sérii Darksiders určitě všichni znáte. První díl vyšel v roce 2010 a vcelku šlo o povedenou akční rubanici, o které se často říkalo, že je to Zelda, kterou si můžete zahrát všude. V prvním díle jste ovládali Válku, tedy jednoho z jezdců Apokalypsy. Hru vytvořili chlapci a děvčata z Vigil Games a o vydání se zasloužila už dnes zaniklá společnost THQ. Nechť je jí země lehká. O dva roky později se na svět přiřítilo pokračování, které neslo příznačný název. Darksiders 2. Ha, kdo z vás to čekal? No, dobře, jdeme dále. Ve druhém díle už jsme nechali Válku odpočívat a namísto něho jsme se podívali na zoubek, nebo spíše kosu, Smrti. Obávaná smrt se proháněla zničeným světem na koni a hrůzu rozsévala, jako babky drby. Hru samozřejmě vytvořili Vigil Games a byla vesměs dobře hodnocená. THQ se nicméně dušovali, že prodeje nesplnily jejich očekávání. Co naplat, ne každý se rád potýká se smrtí. Já tedy ano, přirozeně.

Tak a to bychom měli takový souhrn, pro případ, že by někdo z vás o sérii ani okem nezavadil. Nyní pojďme k hlavní podstatě článku.

Na úvod hned uvedu, že pokud jste se těšili, že si čarodějnici osaháte ještě tento rok a teď nemyslím doslova, tak vás budu muset zklamat. Hra totiž vyjde až někdy v roce 2018 a zatím se nachází v pre- alpha vývoji. O únik informací se postaral obchodní gigant Amazon. Jak už bývá zvykem, tak se objevila nákupní položka a následně došlo k oficiálnímu oznámení. Hra bude mít otevřený svět, nebo spíše otevřenější lokace, ale rozhodně nečekejte něco ve stylu Horizon: Zero Dawn. Koneckonců, už první dva zmiňované díly na tom byly podobně. Hlavní úkol Fury bude sprovodit ze světa sedm smrtelných hříchů. Uděláme si teď drobný výlet do historie a připomeneme si, které hříchy to vlastně jsou. Napovím vám, že každý z nich máme v sobě. Nuže, jedná se o Pýchu, Lakomství, Závist, Hněv, Smilstvo, Nestřídmost a Lenost. Ach, lenost, zase se setkáváme.

O víkendu se s námi také vývojáři podělili o první záběry ze hry. Nutno však opět podotknout, že se jedná o pre-alpha záběry. Já naopak musím říct, že se mi to zatím zamlouvá a klidně bych si to zahrál.

Tak a to je zatím vše. Moc toho zatím nevíme, ale určitě se podívejte na záběry z hraní, budou pod článkem. Já jsem zvědav, ale nyní se s vámi musím rozloučit, protože se vrátil ďábel, který chce za poskytnuté informace o hře, no, řekněme, že něco, co mi patří. Peklu zdar!

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=pk_D2NSdOvA&width=800&height=435[/embedyt]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno