Tento měsíc vychází další díl oblíbené rubačky – Tekken. Již sedmé pokračování oslavíme s jednou z mnoha postav, které jsou s touto sérií neodmyslitelně spjaty. Nevybrali jsme záměrně žádného velikána, spíše jde o skromného a jednoduchého chlapíka. Vlastně je blbej jako poleno, ale co, bojovník je prvotřídní. Přivítejte Mokujina.

Když jsem mluvil o polenech, myslel jsem to doslovně. Mokujin je dřevěná figurína vytvořená z 2000 let starého dubu. Jako figurína sloužil rváčům jako poslušný cíl pro jejich údery. Sem tam někomu vrazil třísku, ale jinak bez řečí přijímal každý úder. Čekal na něj však den, kdy bude moct všechny údery vlastnoručně oplatit. Když se probudil bůh boje Ogre, vzdechl život taky Mokujinovi. Z kusu dřeva se stal talentovaný bojovník, připraven postavit se komukoliv, kdo se nebojí třísek a lepkavé smůly.

8f2ab5df3ddf77c4e17c899c4574ef9f

Co se týče samotného boje, Mokujin vlastní bojový styl nemá. Léta však musel snášet rány. Mohl tak pozorovat ostatní bojovníky. Teoretických znalostí má tedy požehnaně. I díky tomu je schopen zrcadlit bojové styly ostatních fighterů. Capoeira, thai box, karate nebo klasická hospodská nakládačka, Mokujin zvládne všechno. Navíc, úder dřevěným polenem po hlavě je sám o sobě zárukou lehkého úrazu.

Mokujin je vlastně takový Hurvínek. Na rozdíl od ukecaného darebáka v dřevácích není náš šampion schopen jediného slova. Možná oplývá duší a sebevědomím, na jazyk se ale nedostalo. Němý bojovník dokáže svým klidem vyvést z míry, pekelné soustředění dokázalo nahnat strach už pěkné řádce troufalců.

111f2a6996d4b90b867579d1995a667a

Jestli se Mojukin něčeho bojí, budou to červotoči a jiná havěť, která se běžně živí dřevem. Při zvuku cirkulárky se mu okamžitě rozklepou vrzající kolena a šíleně se bojí bouřky. Při pohledu na dřevotřísku je mu do breku a pohled do ohně v něm vzbuzuje hotové šílenství. Mohlo by se zdát, že je to pěkný strašpytel. Možná trochu. Vše ale kompenzuje v ringu, kde mu strach jen tak něco nenažene.

Otázkou zůstává, co talentované poleno žene kupředu, co ho nutí k dalším a dalším zápasům. To nám běžným smrtelníkům zůstane navždy skryto. Mohl by to vědět Ogre, ale bůh ví, jestli to ví samotný Mokujin. Přeci jen má v hlavě pravděpodobně piliny a nic víc. Ale to nevadí. Mokujin není ústřední postavou dobrodružství Tekkenu a moc toho o něm nevíme. O to víc je však tenhle tajemstvím opředený kůrožrout zajímavější. Bez něj by to zkrátka nebyl Tekken.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno