Původní exkluzivita pro Playstation, nyní multiplatformní titul. Změněný název a poměrně dlouhý vývoj. Celý příběh začíná kdesi hluboko podzemí v podivuhodné budově, které se říká Chřtáň a vy se ujímáte drobounké holčičky jménem Six, která se probouzí v odhozeném kufru.

Už podle traileru jste mohli vytušit, že se bude jednat o atmosférou prošpikovaný titul. Tak tomu také doopravdy je. Často se hra skloňovala jako hororová plošinovka. Kdo čeká strach od začátku do konce, tak ho musím zklamat. U hry se opravdu nebojíte, ale vývojáři dokáží dokonale navodit tísnivý pocit a strach o malou Six.

741960

Celou hru pohání Unreal Engine 4, takže stylizace i vizuál vypadají opravdu dobře. Bohužel to je vše co můžu na hře pochválit. Už ze začátku narazíte na prapodivné ovládání a občas matoucí kameru, díky které jsem nejdou zemřel. Člověk by čekal, že vývojáři, kteří mají za sebou Littlebigplanet 3 a Tearway Unfolded budou mít tento žánr perfektně zvládnutý. Logické hádanky neurazí, ale ani nenadchnou. Když už po 3. za sebou máte najít klíč a otevřít s ním dveře, dostavuje se stereotyp. A největší kámen úrazu je příběh. Vlastně se prakticky nic nedozvíte. Proč a jak? Tyto odpovědi budete hledat marně. Jedná se o soubor úrovní, které mají vyvolat jakýsi pocit marnosti. Sám moc nevím.

Od malé noční můry se čekalo mnohé. Hru jsem z prvních informací vnímal jako velmi schopného konkurenta Unravel. Nic z toho se však nekoná a vy dostane dobře vypadající plošinovku, kterou sráží příběh a herní doba, která rozhodně nepřekročí 3 hodiny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno