Při letošním herním veletrhu E3 se oznámila spousta her. Některé nás zaujaly víc, některé méně. Troufnu si ale říct, že každá prezentace, kterou jsme mohli vidět, byla něčím zajímavá. Vezměme si například prezentaci francouzského giganta jménem Ubisoft. Ten se zpočátku vytasil se hrou, která je exkluzivní pro Switch a na konci ukázal veliké překvapení, ve formě nového Beyond Good & Evil. V průběhu prezentace ale došla řeč i na jinou hru. Pirátskou hru, abych byl přesný. Nese název Skull & Bones a i přesto, že se na začátku mělo za hotovou věc, že půjde čistě o multiplayerovou hru, tak nyní už to tak jednoznačně nepůsobí.

Hra má v zásadě jednoduchou premisu. Jste pirát, který se plaví po moři, přepadává ostatní lodě, krade jejich náklad a když je potřeba, tak se vypořádá s nepřátelskými loďmi. Říkal někdo, že tohle vše působí, jako kopírka Black Flag  z konce roku 2013? No, mechanismy mají být podle všeho velice podobné. Jenže, tento krok je v zásadě logický. Ubisoft zkrátka vytvořil hru s mechanismy, které si fanoušci tak oblíbili právě ve čtvrtém Assassin’s Creed. Samozřejmě se nabízí otázka, proč se s touhle hrou nevytasil Ubisoft, dejme tomu před třemi lety, kdy byl Black Flag ještě aktuální. Na tuto otázku Vám odpověď bohužel nedám. Osobně mě ale příjemně překvapila informace, že hra bude mít i obsah pro jednoho hráče.

Bohužel, jediné, co Ubisoft na konto kampaně řekl, jsou v zásadě tradiční reklamní řeči. Můžeme se údajně těšit na velkolepé dobrodružství, skvěle napsané postavy a poutavý příběh.

Jenom doufáme, že se kampaň neponese v duchu For Honor, kdy singleplayer v podstatě složil k osvojení ovládání ke hře více hráčů. Vážně si myslím, že by tento trend měl už  skončit. Koneckonců, vydavatelé a teď nemluvím jenom o Ubisoftu, tím v zásadě škodí jenom sami sobě a hlavně své reputaci na trhu. Uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.

Hra by měla vyjít v roce 2018 pro počítače a konzole současné generace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno