Nebojte se vážení přátelé, tato recenze nebude odplatou za zmršený závěr filmové série od Paula W.S. Andersona. Jde o třetí epizodu japonské animované odnože na motivy videohry Resident Evil, která se opět počítá do kánonu a obsahuje tedy i postavy, které znáte právě z videoher této série.

PŘÍBĚH PRO ZNALCE I NEZNALÉ

Pokud si pamatujete první díl z roku 2008 (Zánik) a druhý z roku 2012 (Zatracení), budete tady jako doma. Stejně tak budou doma i všichni fanoušci videoher, a to i bez znalosti předchozích animovaných filmů. Vendetta pokračuje v trendu efektních akčních filmů, které jsou v zemi vycházejícího slunce velmi populární.

Příběhově nejde o nic zásadního, protože se opět bude bojovat proti hordám zombíků. Hlavním strůjcem aktuálního celosvětového problému s nemrtvými je jistý Glenn Arias. Jde o obchodníka s biologickými zbraněmi, kterého chce dostat vláda Spojených států. Ti na něj sešlou chytrou bombu v momentě, kdy má svatbu. Bomba jej sice nezabije, ovšem sejme celou jeho rodinu včetně novopečené manželky.

resident-evil-vendetta-post

Arias se tedy začíná mstít a vhod mu přijde právě znalost biologických zbraní. Ve svých laboratořích uvaří mocný A-virus, tedy destilát z předchozích variant viru, který způsobuje, že z lidí jsou najednou nemrtváci. A to je úkol pro jednotku BSAA, kterou nevede nikdo jiný, než Chris Redfield. Máme tu tedy hon na bioteroristu se vším všudy.

ZOMBIE, NOCI UPIJE…

Jak už jsem napsal v úvodu, neznalost předlohy není v žádném případě škodlivým jevem. Pro fanoušky ale jde o příjemné setkání s postavami, za které jste si už dlouhou dobu nezahráli. Chris Redfield, Leon S. Kennedy, Rebecca Chambersová. To jsou hlavní kladné postavy, které budou bojovat proti Ariasovi a jeho biozbraním.

Nejdříve bychom se měli podívat na to, co je ve filmu tak trošku přes čáru. V prvé řadě jde samozřejmě o nakousnutý příběh o záchraně světa před biologickými zbraněmi. To jsme tady měli už tolikrát, že ani nevím zda by to někdo dokázal spočítat. Tady se žádný posun dopředu nekoná a pokud jste viděli předchozí dva díly, tendence je spíše klesající.

Resident-Evil-Vendetta-Leon

Tím je vlastně výčet negativ vyčerpán a zbytek tvoří pouze velmi dobře animovaná a jaksepatří brutální podívaná. Režisér Takanori Cudžimoto převzal otěže po svým kolezích velmi dobře a servíruje nám opravdu výživnou akční jízdu. Dokonce jsem se přistihl, že mi ani moc nevadí přestřelené drsoňské hlášky postav.

Hudební doprovod je svižný a dokonale podtrhuje dění ve filmu. Přesto mi žádná z melodií neutkvěla v paměti (snad jen závěrečná skladba u titulků se mi zdála povědomá). Nicméně jste-li fanoušky her ze série, budete nejspíš podobně nadšeni jako já.

Resident Evil: Vendetta nepřináší nic nového pod sluncem, ale to co dělá, je velmi dobré a troufám si říci, že pro fanoušky neexistuje lepší volba, jak se se starými známými opět po dlouhé době setkat. Ano, je to přestřelené, přehnaně efektní a ohrané až běda. Na druhou stranu je to o několik tříd lepší zábava, než ty Andersonovy hrané výplody.

VERDIKT

Pro všechny fanoušky Resident Evilu je to povinnost. Pro fanoušky zombíků to bude dobrá zkušenost a pro ty ostatní solidní akční podívaná. Co víc si přát ?

HODNOCENÍ: 70%

zdroj: www.tvguru.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno