České hry to mají těžké. Když se řekne pojem česká hra, tak každému vytane na mysl první Mafie, Vietcong, Operace Flashpoint, Arma nebo série Hidden And Dangerous. Toto jsou bezpochyby kvalitní hry a například taková první Mafia je pro mě samotného nejlepší hra, která kdy byla vytvořena. Tohle by byly takové nejznámější české hry.

Jsou zde ale i menší tituly, které už takovou fanouškovskou základnu bohužel nemají. Najdou se ale i výjimky. Jako příklad mohu uvést například hry od Amanity. Machinarium nebo Samorost. Ty jsou mezi menšími tituly známější. Co třeba ale takový Blackhole? Hra, která vyšla v roce 2014 a vytvořili ji chlapci a děvčata ze studia Fiolasoft?

Blackhole je podle všeho parádní plošinovka, která má nesmírně tuhou obtížnost, ale i přes tyto “neduhy”, se jedná o kvalitní porci zábavy.  Vývojáři to zkrátka neměli jednoduché a teď mluvím hlavně o verzích pro konzole. Nyní to ale vypadá, že se blýská na lepší časy a Blackhole si budeme moci zahrát na těchto strojích už příští měsíc, přesněji 8. Srpna.

Hru si také vychutnáte s českým dabingem, o který se postaraly dnešní “hvězdy” internetu, YouTubeři.

Ve hře by mělo být přítomno 90 úrovní. Tak co? Obrníte se trpělivostí a půjdete do toho?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno