K hororům jsem měl vždy jednoznačně nejblíž. To nebudu tajit. Už od útlého věku jsem měl rád filmy od Wese Cravena, různé slasher filmy, duchařiny a zkrátka horory všeho druhu. Došlo i na můj oblíbený strašidelný seriál, který se jmenoval Tales from the Cryptkeeper a běžel na legendární stanici Supermax. Zkrátka, toto téma je mi velice blízké. A co teprve hry? Strašidelné hry? Ty naprosto zbožňuji, a tak jsem se rozhodl, že Vás s nimi seznámím.

Clocktower

Clocktower je klasicky point and click adventurou, která byla vydaná v roce 1995 studiem Human Entertainment. Clocktower je v zásadě hra na honěnou. Ovládáte postavu jménem Jennifer, kterou pronásleduje postava Scissors Man. Musíte využívat prostředí a nastražovat pasti nebo stačí Jennifer pouze schovat. Hlavní postava se samozřejmě nemůže bránit a pokud konfrontujete hlavního záporáka, tak se dostanete do takzvaného panic modu, ve kterém se hlavní postava může sotva hýbat. Zkrátka a dobře, raději se vyplatí schovat. Hra je ve 2D.

Amnesia

Amnesia: The Dark Descent. V mých očích jednoznačně nejlepší hororová hra, kterou jsem kdy hrál. Hra vyšla roku 2010 na počítače a minulý rok se hra konečně podívala i na konzole. Ve hře prozkoumáváte středověký hrad, ve kterém nejste nikdy v bezpečí. Neustále Vás něco pronásleduje, často řesíte environmentální puzzly a prožíváte retrospektivní příběh. Hra se v roce 2013 dočkala i pokračování. Tehdy vyšla Amnesia: A Machine For Pigs. Měla sice slabší ohlasy, zejména proto, že na hře dělali jiní vývojáři a ze hry udělali v zásadě procházku, která byla hlavně cílená na příběh. V tom bylo její primární odlišení od prvního dílu. Jestliže jsem řekl, že první Amnesie je pro mě nejlepší horor, jaký jsem kdy hrál, tak druhá Amnesie má zase nejlepší hororový příběh, který jsem kdy zažil. K dostání je i příběhové rozšíření do první Amnesie. Jmenuje se Justine a také vřele doporučuji. Je sice kratičké, ale za to výživné.

Outlast

Outlast je hra, která vyšla v roce 2013 a má ji na svědomí studio Red Barrels. Ve hře ovládáte reportéra, který dostane echo, že se v jednom nedalekém blázinci dějí opravdové zvěrstva a že je tomu potřeba učinit přítrž. Hra má veskrze styčné hratelností prvky, jako první Amnesie a vůbec to nevadí. Hra mě veskrze bavila, ale měl jsem s ní jediný problém. Hra totiž sází na takzvané jumpscares. Zkrátka, jdete dlouhou chodbou a najednou na Vás vyskočí nepřítel, nebo třeba otevřete dveře a opět na Vás něco vybafne. Zkrátka a dobře, čeho je moc, toho je příliš. Vývojáři také mohli být kreativnější, co se týče herního zasazení, protože si myslím, že blázince a nemocnice všeobecně jsou největší hororové klišé. Nedávno vyšel i druhý díl, který mě sice zasazením zaujal, ale zatím jsem ho nehrál, takže nemůžu hodnotit.

Alien: Isolation

Tak ale tohle je opravdu povedený hororový kousek. Všichni určitě znáte Vetřelce. Slavné hororové scifi od Ridleyho Scotta, které je dnes už téměř kultovní. Hru vlastním na svém Playstation 4 a ještě jsem hru nedohrál. To opět může být dvousečné, ale jedno je jisté. Umělá inteligence vetřelce je opravdu na dobré úrovni. Zkrátka, když hru hrajete, tak se opravdu bojíte o svou kůži. Ten adrenalin, když se plazíte ventilační šachtou a bojíte se, aby Vás ta potvora nenapíchla ocasem, je zkrátka parádní. Ke hře se plánuji vrátit, protože si myslím, že za to opravdu stojí.

Doufám, že nás videoherní průmysl bude i nadále zásobovat vydařenými strašidelnými kousky. Jsem poslední člověk, který žije na zemi a najednou slyším, jak mi někdo klepe na dveře. Strašení zdar!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno