Blíží se začátek nového měsíce a to je pro hráče na konzolích znamení jedné věci. Které hry asi dostanou zdarma tenhle měsíc? Bude Sony pokračovat v trendu, který razí posledních pár měsíců a dostaneme zase nějakou AAA pecku? Nebo dostaneme zase nic neříkající Indie hry? Poslední měsíc Nám Japonský gigant nadělil Infamous: Second Son, který v zásadě nebyl tolik špatný, jako spíš repetitivní a Ubisoft zase přihodil malebnou RPG záležitost, která nese jméno Child Of Light. Hráči na minulé generaci obdrželi například Handball 16, čili házenou.

Ani hráči ze zelené stanice si nemohli nějak naříkat. Dostali přece zdarma pátou Forzu Motosport, což byla launch hra a kde si mimo jiné můžete zazávodit v Praze. No, dobře, v trochu pozměněné Praze, ale čert to vem. Navrch k tomu dostali hráči také vynikající adventuru Oxenfree, která na první pohled zaujme svým výtvarným zpracováním. Hráči na minulé generaci měli také o zábavu postaráno. Dorazil k nim třetí díl série Battlefield, a tak si mohli pěkně zastřílet.

Jak se to ale má s nabídkou na tento měsíc? Pojďme si směle odtajnit tuto velkou neznámou a začneme bombou. Bomba tentokrát bouchla u Sony a modří již vědí, že se na PlayStationu 4 dočkáme povedené stealth hry ve formě pátého Metal Gear Solid. Hru můžu vřele doporučit, umělá inteligence je na velice dobře úrovni a samotná hratelnost je v jádru zábavná. Musím ale upozornit na to, že pokud jste předešlé díly nehráli, tedy jako já, tak budete neskutečně bloumat a příběh zcela možná nepochopíte. A to nemluvím o předčasném konci a chybějící kapitole. I přes tyto neduhy titul stále doporučuji. A další titul, který dostanete je pro mě srdeční záležitost. Je ním totiž Amnesia: Collection, tedy kolekce dílů Amnesia, o kterých když řeknu, že je miluju, tak by to bylo slabé slovo. Rád bych Vás odkázal na moji recenzi z kraje roku. Troufnu si říct, že v ní najdete vše podstatné. Na starší generaci se nic závratného neděje. Obdržíte například hru Hustle Kings nebo Monster Jam Battlegrounds.

A jak je na tom zelená stanice Microsoftu? Microsoft na to šel tentokrát odlišně. Nenaservíroval nám sice tentokrát takové AAA pecky, ale nabídka určitě neurazí sortu hráčů, kteří u her upřednostňují příběh před akcí a celkově mají radši pomalou hratelnost. Dostanou totiž adventuru Gone Home a Turing Test. Zvlášť Gone Home vřele doporučím, skvělá to věc a disponuje velice zajímavým příběhem. A co hry na starší generaci? Tady už je to na jinou notu. Na Xboxu 360 si budeme moci zahrát třetího Raymana v HD edici, anebo Medal Of Honor: Airbourne.

Tak a to by bylo z nabídky na následující měsíc vše. Já osobně si myslím, že zkrátka nepřišli ani jedni hráči a vypadá to, že si tento měsíc budou moci vyzkoušet zajímavé tituly.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno