Stejně jako název, který pro PvP rozšířením zní Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands: Ghost War, se utěšeně rozrůstá i obsah. Po rozšiřujících DLC, které přidávali náplň do původního konceptu přidávají dlouho očekaváné přestřelky živých hráčů. Ubisoft si přichystal, jak je tomu u jeho mltiplayerových titulů zvykem, otevřenou Betu před vydáním samotného rozšíření, které je naplánováno na 10. října.

Hned v úvodu je třeba uvést věci na pravou míru. Oproti předchozím DLC je PvP rozšíření zcela zdarma pro všechny majitele hry. Takže jestli jste se ještě Wildlands nezbavili, možná stojí za zvážení návrat do Bolívie. A nebo ne?

Před dávnými měsíci, když se o PvP mluvilo pouze ve formě spekulací, jsme si při hraní s kamarády říkali, jak by bylo fajn, kdyby jsme se mohli po Bolívii poměřovat i s ostatními skupinkami ghostů. Jestli bylo něco, čím se Wildlands mohly pyšnit, byl právě opravdu pěkný otevřený svět. Těšili jsme se na vzájemné nahánění v helikoptérách, honičky po úzkých stezkách na úpatí hor a nebo plížení a boj na blízko v bažinách na východě herního světa. A pak jsme dostali betu.

Návrat do reality.

Hned na začátku si musíme ujasnit, že žádné poletování po Bolívii nás nečeká. Beta si pro nás přichystala souboje čtyři versus čtyři na uzavřených menších mapách, které jsou sice vystřiženy ze skutečného světa Wildlands, ale například i na nějaké dopravní prostředky můžeme rovnou zapomenout. A ani svých vymazlených válečníků ze singleplayeru si neužijeme. Což se vzhledem k nějakému balancu v rámci MP dá odpustit. K výběru je buď základní voják, a nebo dalších dvanáct předem předpřipravených bojovníků, kteří mají typické specializace. Sniper, podpora, průzkumník a nebo je libo Rambo styl s kulometem? Každý si najde svého oblíbeného. Jste omezeni pouze tím, že si dva stejní spoluhráči nemohou vybrat stejnou třídu. Lze upravovat vzhled postavy a i v rámci jistých mezí dané třídy, stejně tak je to s vybavením. Každý má k dyspozici dron, ktarý známe i z původní hry. Každý hráč si postavy také leveluje a může si otevírat nové možnosti vybavení a kustomizace vzhledu. Vývojáři samozřejmě slibují, že se budou o svou hru starat i po vydání a dočkáme se nových modů, map a podobně.  V betě byla přístupná pouze jakási varianta na team deathmatch.

Hurá na hřiště.

Bohužel v již zmíněných menších arénách nejsou žádné dopravní prostředky, ale možná je to jenom dobře, protože na daném prostoru by šlo akorát o jeden velký zmatek. Gameplay mi celkově připomínal například staré Amerca’s Army. Mapy o středních rozlohách, kde hned po startu máte chvíli na to rozhodnout se, jakým stylem povedete dané kolo. Část týmu narushuje do předsunutých pozic, zatímco snipeři si najdou volná místa na vyvýšených místech. Map bylo v betě pět a každá přinášela trochu jiný přístup ke hraní. Na pile jsou dva protilehlé kopce a bylo třeba si hodně chránit záda. Na mapě s džunglí zase docházelo ke střetnutí přímo tváří v tvář a nejednou se stalo, že jsme se minuli s protihráčem o metr, aniž by jsme si sebe navzájem všimli. Celkový styl hry je více taktický, rychlé bezhlavé přesuny často končí v tratolišti krve a přestože lze spoluhráče oživivat, poslední co prostě chcete je umřít. Po smrti musíte čekat na konec kola, které končí po dvanácti minutách remízou, a nebo v momentě, kdy už nežije ani jeden protihráč. Platí i pravidlo, že strana, jenž alespoň trochu spolupracuje často vyhrává a vzájemné krytí a neustálé reportování protihráčů je nedílnou součástí hry. K tomu pomáhá i zmíněný dron, který funguje stejně jako v původní hře. Dají se s ním označovat nepřátelé a ty pak vidí i ostatní spoluhráč. To že jste označení se ale objeví i postiženému. Dron jde sestřelit, na druhou stranu, střílíte-li bez tlumiče, vaše zbraň nechává na bojišti graficky znázorněnou zvukovou stopu, takže vždy je třeba každý krok i výstřel promyslet, jestli se vám vyplatí se prozradit a nebo přenechat kořist lépe postavenému spoluhráči. Do hry vstupuje také počasí a denní doba. Když je noc a bouřka, tak se přeci jen hraje jinak, než za jasného odpoledne.

Zdarma potěší.

Pro majitele Wildlands, kteří již za sebou mají příběh jde o dobrou pobídku k opětovnému zapnutí hry. S partou jde o velmi povedený zážitek a už ve dvou si lze hezky zahrát. Oproti tomu osamocený vlk bude potřebovat mít hodně štěstí na spolubojovníky. Oproti tomu bych asi nedoporučoval Wildlands kupovat jenom kvůli zmíněnému PvP rozšíření. Zase taková pecka to není a možná bych se podíval na výše zmíněné Amerca’s Army, které brzo přijde i na evropskou PS4 a na PC je již k dispozici. Sice bez dronů, ale za to zdarma.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno