Původně zde sice měla být recenze na aktuální díl formulí, ale dění v uplynulém týdnu mě donutilo se věnovat úplně jiné události.

Zainteresovaní fandové Formule 1 dozajista postřehli esportové snažení na pozadí hlavních závodů. Po vzoru například Formule E, kterou doprovázejí virtuální závody se rozhodla i F1 pod vedení nového vlastníka Liberty Media šlápnout do virtuálních okruhů a popravdě řečeno, málo kdo asi čekal takhle povedenou show.

Původní online kvalifikace, nenasvědčovaly nic tomu, co nás čeká během semifinálových rozjížděk v Londýně. Poprvé se kvalifikanti střetli doslova tváří v tvář v londýnské Gfinity Arena a rovnou čtyřicet semifinalistů se utkalo o dvacet letenek směr Abu Dhabi, kde se uskuteční velké finále.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=Skdf-HZkt_U[/embedyt]

 

Systém turnaje byl následující. Hráči byli rozřazeni do čtyř skupin. Každá jela rozjížďku v Brazílii na okruhu Interlagos a pak hlavní závod, který se odehrával na britském Silverstonu. Přestože můžete namítat, že online závodění nemůže nabídnout zábavnou a napínavou podívanou, jste na omylu. Celou show provázel například bývalý pilot Formule 1 Karun Chandhok a o komentování samotných závodů se postarala profesinální dvojice moderátorů.

Největší poklona ale patří samotným jezdcům. Většina soubojů byla kolo na kolo, ale každý dodržoval pravidla F1 a soupeři se většinou vyhýbali jakýmkoliv kontaktům, přesně jak by jste sami chtěli, aby se jezdilo například v onlinu. Rozhodně doporučuji shlédnou alespoň osmiminutové highlights.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno